ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عربستان صدها دستگاه تانک از فرانسه می خرد

عربستان صدها دستگاه تانک از فرانسه می خرد

تسنیم/ یک منبع فرانسوی اعلام کرد که عربستان درحال بررسی خرید چند صد دستگاه تانک از فرانسه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک منبع در وزارت دفاع فرانسه گفت: عربستان درحال بررسی خرید چند صد دستگاه تانک است واهتمام ویژه ای به تانک‌های فرانسوی از نوع "لوکلرک" دارد که ارتش امارات نیز چندین دستگاه از آن را به خدمت گرفته است.
این منبع افزود: ما از این خبر را از شرکت سازنده تانک ها به نام نکستر شنیدیم و خبری بسیار مسرت بخش است. ما از شمار زیادی تانک صحبت می کنیم... چند صد دستگاه تانک.
وی گفت: شرکت نکستر فرانسه در سال 2015 میلادی با شرکت آلمانی کراوس مافی - ویگمن که تانک های لیوبارد را می سازد، ائتلاف کرد. شرکت نکستر در سال‌های 2000 میلادی تولید لوکلرک را متوقف کرد، اما می تواند دوباره خط تولید آن را راه بیاندازد.
وی افزود: ارتش فرانسه که 290 دستگاه تاک لوکلرک دارد، می تواند شماری از آنها را از زرادخانه خود تحویل دهد و در انتظار تولید دوباره این نوع تانک بماند.
در مارس سال 2015 میلادی، وزارت دفاع فرانسه به شرکت نکستر اعلام کرد که می خواهد 200 تانک لوکرک را در قراردادی به قیمت 330 میلیون یورو به روز کند تا این تانک ها از سال 2020 تحویل شوند.
عربستان به طول معمول مشتری سازندگان سلاح های آمریکایی و انگلیسی است و گاهی از اروپا سلاح می خرد.
ارتش عربستان 600 تانک سنگین آمریکایی شامل 200 تانک آبرامز و 400 تانک "ام 60 ای 3 " در اختیار دارد.
عربستان برای خرید 30 قایق گشتی نیز با فرانسه مذاکره کرده است.
فرانسه در سال 2015 میلادی 100 میلیون یورو تجهیزات نظامی به عربستان فروخت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده