ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سکته مغزی کمکی برای فضانوردان

سکته مغزی کمکی برای فضانوردان

اسپتنیک/ روش « فضایی» به تصحیح کار فضانوردان کمک می رساند .

متخصصان دانشگاه دولتی تومسک مجموعه پژوهش هایی به انجام می رسانند تا تمرینات جدید فیزیکی برای فضانوردان طراحی شوند. آنها از روش « فضایی» — « سرعت — دقت» برای توانبخشی بیماران پس از سکته مغزی استفاده می کنند و بعد به بررسی فرایند پیشرفت هر یک از بیماران می پردازند.

شرکت کنندگان آزمایش، در فضای کامپیوتری به حل مسائلی می پردازند که دشوار نیستند، اما غیرمنتظره هستند. این آزمایش تعیین سرعت واکنش شرکت کننده به تغییر اوضاع و دقت حل مسأله را ممکن می سازد.

دمیتری بالانف رئیس آزمایشگاه مطالعات شناختی در عرصه تسخیر فضا دانشگاه دولتی تومسک در توضیح گفت: « شرکت کنندگان این آزمایش بیمارانی هستند که دچار سکته مغزی شده اند و اهمیت علمی زیادی برای آنها دارند. تا حدودی این مدل آن حالتی است که فضانوردان در شرایط بی وزنی دچار آن می شوند».

اهمیت روش « فضایی»در آن است که فرایند تغییر دقت و سرعت مغز انسان هنگام حل مسائل شناختی و صعود و افول را نشان می دهد و به پیش بینی آنها کمک می کند. این مهم به تصحیح کار فضانوردان کمک می رساند تا بتوان کاری کرد که انجام سخت ترین بخش کارها با دوره صعود قدرت کاری همخوان بشود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X