کارگردان نمایش «سال ثانیه»: افزایش ظرفیت بخش مرور جشنواره موضوع چندان مهمی نیست

کارگردان نمایش «سال ثانیه»: افزایش ظرفیت بخش مرور جشنواره موضوع چندان مهمی نیست

باشگاه خبرنگاران/ کارگردان نمایش «سال ثانیه» اتفاق افزایش ظرفیت بخش مرور را مساله مهمی ندانست و تبعیضی برای آن قائل نشد.
حمید پورآذری کارگردان نمایش «سال ثانیه» منتخب سی و چهارمین جشنواره تئاتر فجر مهمان در خصوص نمایش خود گفت: ده نفر را از گروه انتخاب کرده و شروع به شکل‌گیری تمرین‌ها، بداهه‌نوازی‌ها کردیم تا متن به صورت کامل شکل بگیرد. نمایش «سال ثانیه‌ها» به مدت 55 شب روی صحنه رفت و که در طی این مدت دستخوش تغییراتی شد.
وی افزود: داستان ده دختری است که در یک جا جمع شده‌اند و اساسا داستان به معنای واقعی آن وجود ندارد و هر مسئله‌ای را که دارد روایت می‌کند به جای آنکه کلیت باشد، جزئیات بیشتر نمایش داده می‌شود.
پورآذری در رابطه با نقطه ضعف جشنواره فجر عنوان کرد: مشکل بی‌پولی همیشه در تئاتر وجود داشته که جشنواره هم از آن غافل شد. همچنین عدم مدیریت ثابت و تغییر هر ساله آن یکی از دیگر از عوامل ضعف در تئاتر جشنواره است.
وی افزود: اگر حداقل هر سه سال یکبار دبیران تعویض شوند، می‌توان به اتفاقات خوب امیدوار بود و رخدادهای کارسازی را دید. زیرا یک شبه نمی‌توان کل مسیر و روند را تغییر داد.
وی با اشاره به اینکه افزایش بخش مرور مساله چندان مهمی نیست، اذعان کرد: در بسیاری از کشورهای دیگر ملاک انتخاب نمایش‌ها تازه بودن آثار نیست؛ بلکه از نمایش‌هایی که آزمون و خطای خود را انجام داده‌اند استفاده می‌کنند و برایشان رویکرد موجود در بطن اثر مهم است.
گفتنی است؛ نمایش «سال ثانیه» به کارگردانی حمید پورآذری از گروه تئاتر پاپتی‌ها منتخب سی و چهارمین جشنواره فجر، در بخش مهمان روی صحنه می‌رود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگردان نمایش «سال ثانیه»: افزایش ظرفیت بخش مرور جشنواره موضوع چندان مهمی نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X