ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تابش:کتاب یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه سیاسی است

تابش:کتاب یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه سیاسی است

خبرگزاری کتاب ایران/ محمدرضا تابش، نماینده مجلس شورای اسلامی که در غرفه خانه کتاب در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات حضور یافت در گفت‌وگو عنوان کرد: با توجه به شکل گرفتن تکنولوژی جدید فرهنگ کتابخوانی را نیز باید متناسب با این تکنولوژی سامان داد.

وی افزود: هنوز کارکرد کتاب به قوت خودش باقی است. متأسفانه سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است که این موضوع با روح تمدن ایرانی و نقشی که ایرانی‌ها در بنیانگذاری تمدن و حفظ و گسترش تمدن اسلامی در جهان داشته‌اند مغایر است. از اقدامات وزارت ارشاد در ایجاد خبرگزاری کتاب و مؤسسه خانه کتاب قدردانی و تشکر می‌کنم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استاد سیدفرید قاسمی که من خدمت ایشان ارادت دادم در شکل دادن این نوع اقدامات تأثیر بسزایی داشته و دارد. من مشتری دایمی نشریه «کتاب هفته» بودم که جایش امروز بسیار خالی است. «کتاب هفته» کار فرهنگی نفیسی بود که داشت جای خودش را بازمی‌کرد.

وی توضیح داد: امیدوارم امثال چنین کارهایی که منطبق با نیازهای روز به ویژه همسو با ذهنیت جوانان ماست، به سرعت شکل و سر و سامان بگیرد و ما شاهد انتشار این مجموعه‌ها باشیم. در ارتباط با گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت کلیدی دارد اما وظیفه مجموعه حاکمیت است که نسبت به این امر اهتمام داشته باشد تا فرهنگ کتاب‌خوانی در بین مردم بیشتر گسترش پیدا کند و بتوانیم سواد عمومی جامعه را بالا ببریم و همه مردم را در مسیر توسعه پایدار و متوازن قرار دهیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده