تابش:کتاب یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه سیاسی است

تابش:کتاب یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه سیاسی است

خبرگزاری کتاب ایران/ محمدرضا تابش، نماینده مجلس شورای اسلامی که در غرفه خانه کتاب در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات حضور یافت در گفت‌وگو عنوان کرد: با توجه به شکل گرفتن تکنولوژی جدید فرهنگ کتابخوانی را نیز باید متناسب با این تکنولوژی سامان داد.

وی افزود: هنوز کارکرد کتاب به قوت خودش باقی است. متأسفانه سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پایین است که این موضوع با روح تمدن ایرانی و نقشی که ایرانی‌ها در بنیانگذاری تمدن و حفظ و گسترش تمدن اسلامی در جهان داشته‌اند مغایر است. از اقدامات وزارت ارشاد در ایجاد خبرگزاری کتاب و مؤسسه خانه کتاب قدردانی و تشکر می‌کنم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: استاد سیدفرید قاسمی که من خدمت ایشان ارادت دادم در شکل دادن این نوع اقدامات تأثیر بسزایی داشته و دارد. من مشتری دایمی نشریه «کتاب هفته» بودم که جایش امروز بسیار خالی است. «کتاب هفته» کار فرهنگی نفیسی بود که داشت جای خودش را بازمی‌کرد.

وی توضیح داد: امیدوارم امثال چنین کارهایی که منطبق با نیازهای روز به ویژه همسو با ذهنیت جوانان ماست، به سرعت شکل و سر و سامان بگیرد و ما شاهد انتشار این مجموعه‌ها باشیم. در ارتباط با گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مسئولیت کلیدی دارد اما وظیفه مجموعه حاکمیت است که نسبت به این امر اهتمام داشته باشد تا فرهنگ کتاب‌خوانی در بین مردم بیشتر گسترش پیدا کند و بتوانیم سواد عمومی جامعه را بالا ببریم و همه مردم را در مسیر توسعه پایدار و متوازن قرار دهیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تابش:کتاب یکی از مهم ترین ابزارهای توسعه سیاسی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X