ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اضافه شدن هوش مصنوعی به نرم افزار پیام رسان فیسبوک مخالفت اروپا با قابلیت تشخیص چهره فیسبوک

اضافه شدن هوش مصنوعی به نرم افزار پیام رسان فیسبوک/ مخالفت اروپا با قابلیت تشخیص چهره فیسبوک

آی بایت/ اخیرا اپلیکیشن پیام رسان فیسبوک آپدیت جدیدی را دریافت کرده است که هوش مصنوعی را به این نرم افزار اضافه کرده است. اکنون این نرم افزار قادر خواهد بود تا چهره های دوستان یک کاربر را، در یک عکس که بر روی سرور فیسبوک آپلود شده است تشخیص دهد.

این قابلیت جدید در حال حاضر در استرالیا عرضه شده است ولی گفته می شود که احتمالا اروپا اجازه اضافه کردن این قابلیت را به فیسبوک نمی دهد و این قابلیت در کشورهای اروپایی قابل استفاده نخواهد بود. دلیل این امر اینطور خوانده می شود که اروپا این قابلیت را نقض بعضی مسائل امنیتی و حریم شخصی افراد می داند.

کاربرانی که این قابلیت (که از آن بنام photo magic یاد می شود) بر روی اپلیکیشن آنها فعال باشد، این نرم افزار اجازه خواهد داشت که به قسمت عکس های گرفته شده آنها توسط دوربین دسترسی داشته باشد و عکس های گرفته شده اخیر آنها را مورد بررسی و آنالیز قرار دهد و اگر چهره ای را تشخیص دهد، از طریق یک اعلان، پیشنهاد به اشتراک گذاری آن عکس را به دوستان شخص بدهد.

سخن گوی فیسبوک در خصوص این قابلیت چنین توضیح می دهد: این قابلیت اختیاری به گونه ای طراحی شده است که اشتراک گذاری تصاویر را در اپلیکیشن پیام رسان به مراتب آسان تر و لذت بخش تر بکند. ارسال تصاویر از دوستان، مخصوصا تصاویر گروهی، گاها پیچیده می شود. با قابلیت Photo Magic، اپلیکیشن پیام رسان قادر خواهد بود دوستان شما را در عکس های گرفته شده تشخیص دهد و شما می توانید تنها با دو کلیک، عکس ها را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

البته کاربران قادر خواهند بود که شناخته شدن اتوماتیک توسط این نرم افزار را از طریق تنظیمات قسمت timeline and tagging در اکانت فیسبوکشان غیر فعال کنند.

نهایتا اذعان می شود که بکارگیری این قابلیت در کشورهای اروپایی پروسه طولانی خواهد داشت و زمان بر خواهد بود. اولین اقدام کمپانی فیسبوک در خصوص معرفی این قابلیت تشخیص چهره در سال ۲۰۱۱ بود که توسط مقامات ایرلندی در حوزه امنیت اطلاعات سرکوب شد که باعث شد معرفی این قابلیت چندین ماه به تعویق بیافتد.
قابلیت دیگری از فیسبوک که با Tag Suggest از آن نام برده می شود، تا سال ۲۰۱۴ زمان برد تا اروپا اجازه استفاده از آن را بصورت محدود بدهد، بدین صورت که کاربران اروپایی می توانند از این قابلیت فقط در خصوص تگ کردن کاربران آمریکایی بهره ببرند و از طرفی کاربران مذکور آمریکایی نیز بایستی این قابلیت را فعال داشته باشند و نمی توانند به فیسبوک اجازه تشخیص اتوماتیک دیگر کاربران اروپایی را بدهند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده