ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عذرخواهی غیرمنتظره از رهبر اخوان در مصر

عذرخواهی غیرمنتظره از رهبر اخوان در مصر

العالم/ سردبیر روزنامه دولتی الاخبار مصر در اقدامی بی سابقه از محمد بدیع رهبر گروه اخوان المسلمین این کشور و خانواده اش عذرخواهی کرد.

یاسر رزق سردبیر روزنامه الاخبار در اشاره به عمل جراحی فتق محمد بدیع رهبر گروه اخوان المسلمین مصر در بیمارستان القصر العینی، مطلبی را با عنوانی توهین آمیز در خصوص بیماری فتق رهبر اخوان دچار منتشر کرد و نوشت "مرشد دچار فتق شد".
انتشار این تیتر توهین آمیز با واکنش های شدیدی روبرو شد ،از این رو رزق در مقاله روز جمعه خود در روزنامه الاخبار از بدیع و خانواده اش عذرخواهی کرد و گفت که قصد او از انتخاب چنین تیتری "ابراز شادی از غم و رنج" وی نبوده است.
رزق در این مقاله هدف از انتخاب چنین تیتری را اشاره به نوع عمل جراحی و تا حدی جذاب کردن تیتر دانست و نوشت: اما بعد از انتشار مطلب در روزنامه با این تیتر، برخی این تیتر را "شاد شدن" از بیماری رهبر اخوان المسلمین دانستند؛ اما به هیچ وجه قصد من این نبوده است زیرا اصلا چنین شخصیتی ندارم. برخی دیگر نیز از این تیتر تعرض شخصی به محمد بدیع را برداشت کردند؛ درحالی که در طول زندگی کاری خودم تلاش فراوانی کرده ام تا از تعرض به دیگران پرهیز کنم. "شاد شدن از غم و رنج" دیگران و "تعرض" به شخصیت آنها در قاموس روزنامه الاخبار نیست که همواره از محترم ترین و معتبر ترین روزنامه ها بوده و خواهد بود.
وی افزود: من منظوری از این تیتر نداشته ام و اگر بدیع و خانواده اش از تیتر من احساس اهانت کردند، از جنبه شخصی و کاری جا دارد که از بدیع عذرخواهی کنم و آرزوی شفای وی را دارم و از کسی که برداشتی برخلاف برداشت خودم را داشت، عذرمی خواهم.
رزق در عین حال به موضع خود درقبال گروه اخوان اشاره کرد و گفت: به گروه اخوان المسلمین در زمان حکومتداری حمله کردم و از اعضای دفتر ارشاد را با ذکر نام مورد انتقاد قرار دادم و در شایستگی محمد مرسی رئیس جمهور سابق به دیده تردید نگریستیم.
وی در پایان مقاله خود بار دیگر اشاره کرد: من مجددا از محمد بدیع عذرخواهی می کنم؛ بویژه که وی پشت میله های زندان است و اختیاری از خود ندارد و از صمیم قبلم از خدا می خواهم که وی را و همه مریض ها را شفا دهد.
در همین حال، محمد منیر نویسنده روزنامه الیوم السابع نیز علیه روزنامه الاخبار به اتحادیه صنفی روزنامه نگاران رسما شکایت کرد و گفت که این روزنامه با تیتر صفحه اول خود درخصوص عمل جراحی بدیع حد و مرز کار حرفه ای روزنامه نگاری را زیر پا گذاشته است و این خبر نشان از وضعیت نابسامان بی سابقه شغلی دارد.
عذرخواهی غیرمنتظره از رهبر اخوان در مصر

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X