ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

من به مشاوره نیازی ندارم!

من به مشاوره نیازی ندارم!

خراسان/ یکی دیگر از مسائل بسیار رایج درباره فرآیند مشاوره این است که مراجعان از این که مشاور به آن ها هیچ راه حلی ارائه نکرده است، دلخورند و احساس می کنند وقت و پول شان را هدر داده اند.
این که شما به عنوان مراجع به قصد حل مشکلات و مسائلی که با آن ها درگیر هستید، به مشاور مراجعه کرده اید، کار بسیار ارزشمند و عاقلانه ای است ولی کمی آشنایی با فرآیند حرفه ای مشاوره به شما کمک می کند توقعات منطقی و قابل تحققی نیز از این فرآیند داشته باشید.
واقعیت این است که مشاور قرار نیست به شما راه حل ارائه بدهد یا به جای شما تصمیم بگیرد.
او مسئول انتخاب های شما هم نیست و نخواهد بود.
مشاور یا روان شناس همانند مراقب و تسهیل گری است که به شما کمک می کند با خودتان روبه رو شوید، به نقاطی از شخصیت و روان تان دسترسی پیدا کنید که پیش از آن اصلا از آن ها آگاه نبوده اید و اتفاقا همین عرصه های ناپیدا و پنهان روان و شخصیت، نقشی بسیار فعال و پویا در اتفاق هایی دارد که برای تان پیش می آید و تأثیر شگرفی دارد در انتخاب هاو تصمیم های تان.
شما گمان می کنید که با دودوتا چهارتای خودتان کاری را انجام داده اید؛ در حالی که نیروهایی در وجود شما موج می زند که بدون آگاهی و اراده خودتان، امیال و گرایش های تان را به سوی امری مشخص سوق می دهد.
با این توضیح، مشاور و روان شناس به شما می گویند که چه چیزهایی در وجودتان در مواردی حتی بر شما غلبه دارند.
وقتی با کمک مشاور به این امور آگاهی پیدا کردید، می توانید بسیاری از گره ها و تله هایی را که به آن گرفتار می شوید پیدا کنید و تازه در آن زمان است که پی می برید بسیاری از احساسات و اتفاقات ناخوشایندی را که در زندگی تجربه کرده اید، محصول گره های خودتان بوده است نه برخورد و رفتار دیگران! تازه در این زمان است که درمی یابید چقدر راحت تر و زیباتر می شود زندگی کرد و احساس سبکی و آرامش خواهید داشت.
آیا این مؤثرترین و عاقلانه ترین راه حل نیست؟ یعنی یافتن هسته مرکزی بسیاری از ناکامی ها، اشتباهات و عامل تلخی ها و ناخوشایندی ها. آیا شما راه حلی بالاتر از این می خواهید؟
در واقع مشاور به جای راه حل مصداقی برای رفع تنها یک یا چند مشکل و مسئله، به شما کمک می کند تا قلاب ماهیگیری خوبی تهیه کنید و از این به بعد خودتان ماهی بگیرید؛ البته فراموش نکنید رسیدن به این مرحله به شکیبایی، همراهی و اراده تان بستگی دارد.
در اتاق مشاور هیچ معجون معجزه آسایی جز خواست و اراده شما برای برون رفت از پیچیدگی های زندگی وجود ندارد، مشاور تنها یک همراه معتمد، آگاه و دلسوز است.
یادآوری می کنیم در این بین، انتخاب مشاور متعهد و متخصص هم بسیار حساس و امری تأثیرگذار در این زمینه است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X