ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توصیه ای برای مردان همسرم فکر می کند سر کار نیستم!

توصیه ای برای مردان/ همسرم فکر می کند سر کار نیستم!

خراسان/ مردی ٤٥ ساله و کارمند هستم. ٢١ سال است ازدواج کرده ام و دارای ٤ فرزند هستم. با این حال وقتی سر کار هستم، همسرم فکر می کند جای دیگری ام. لطفا یک راه حل به من بدهید.
برادر گرامی، این که بعد از 21 سال زندگی مشترک هنوز هم نشانه های بی اعتمادی در زندگی شما وجود دارد نشان می دهد که تلاش بیشتری باید از سوی شما و همسرتان انجام گیرد تا بتوانید اعتماد از دست رفته را جبران کنید.
به نظر می رسد بعضی نکات را نگفته اید
با این حال و با توجه به این که توضیحات کاملی را در رابطه با این گونه اتفاقات یا زمان شروع و نحوه ادامه آن نداده اید، من فکر می کنم احتمالا عدم شفاف سازی شما و همچنین وجود اتفاقاتی در زندگی شما باعث ایجاد و تشدید این مسئله شده است. یکی دیگر از دلایلی که می تواند به نگرانی همسرتان بیفزاید، این است که وی شما و زندگی مشترک تان را دوست دارد و این علاقه زیاد باعث نگرانی بیش از حد و ترس از دست دادن شما شده است. از طرفی اتفاقات ناگواری که در حوزه فروپاشی خانواده ها رخ می دهد هم مزید بر علت می شود و ترس و نگرانی همسرتان را افزایش می دهد. نکاتی را در ادامه مطرح می کنم و امیدوارم به شما کمک کند از این مشکل عبور کنید.
علت را پیدا کنید
همان طور که عرض کردم، من مطمئنم مسائلی بین شما پیش آمده و اشتباهاتی رخ داده است که همسرتان به شما بی اعتماد شده و نسبت به این مسئله حساسیت پیدا کرده است؛ بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید یافتن علت و زمان شروع این مسئله است. در این صورت راحت تر می توانید اقدامات عملی مثبتی را در راستای توجیه و متقاعد سازی همسرتان انجام دهید.
از پذیرش اشتباهاتتان طفره نروید
در این مرحله بهتر است در رابطه با مواردی که باعث سلب اطمینان وی شده دلایل منطقی و توضیحات قانع کننده ای را ارائه دهید و توجه داشته باشید که اگر چنانچه واقعا اشتباهی کرده اید به هیچ عنوان از پذیرش آن طفره نروید و در صدد توجیه موضوع نباشید زیرا این اقدام نه تنها کمکی به شما نخواهد کرد بلکه موضوع را پیچیده تر و بغرنج تر از گذشته خواهد ساخت.
با صداقت شفاف سازی کنید
با توجه به این که اکنون همسرتان نسبت به صداقت شما و پذیرش حرف تان دچار تردید شده و درباره حضور شما در مکان های دیگر حساسیت زیادی پیدا کرده و ممکن است حتی کنترل های بیش از اندازه ای داشته باشد، لازم است که با سعه صدر بیشتری به موضوع نگاه کنید و به دور از هرگونه عصبانیت وی را متقاعد کنید که گمانش درست نبوده است. همچنین بهتر است قبل از اینکه همسرتان بخواهد موارد کنترلی خود مانند تلفن زدن یا سوال کردن را آغاز کند خودتان به طور غیر مستقیم به وی بفهمانید که در محل کارتان حضور دارید؛ به طور مثال در فواصل مختلف و به بهانه های گوناگون از تلفن محل کار خود با وی تماس بگیرید.
خیال نکنید همسرتان پررو می شود
ممکن است در طول این فرایند، افکار منفی به سراغ تان بیاید و مثلا شما تصور کنید که این کار حساب پس دادن است و غرورتان جریحه دار می شود یا این که همسرتان پررو و جری تر خواهد شد ولی به شما اطمینان می دهم که این اتفاق نخواهد افتاد و شما چاره ای ندارید جز این که به تدریج اعتمادسازی کنید. فراموش نکنید که این اقدامات مقطعی است و با گذشت زمان به مرحله ای خواهید رسید که دیگر به اثبات خود نیازی نداشته باشید پس بنابراین مثبت اندیش باشید و با صبوری منتظر نتیجه بمانید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده