ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آماری نادر از طلای قرمز کمیاب

آماری نادر از طلای قرمز کمیاب

تسنیم/ رئیس آزمایشگاه رفرانس ایمونولوژی سازمان انتقال خون ایران از خون های گفت که بسیار نادر و کمیاب هستند بطوریکه در بین هر ۱۰هزار نفر جمعیت فقط یک مورد از این گروههای خونی دیده می شود.

مصطفی مقدم درباره اینکه گروه خونی کمیاب و بسیار نادر به چه معناست و آیا این نوع خون ها از لحاظ عوامل شیمیایی و سلولی با سایر خون های شایع فرق دارند؟ اظهار داشت: معمولاً تعریف خاص و معینی در مورد این گروه های خونی به طور مشترک وجود ندارد اما می توان گفت که اگر در یک منطقه جغرافیایی، گروه خونی یک فرد در بین 10 هزار نفر خاص باشد یا به عبارتی در بین 10 هزار نفر جمعیت تنها یک مورد از آن گروه خون دیده شود این گروه خونی به عنوان گروه خونی نادر معرفی می شود.

رئیس آزمایشگاه رفرانس ایمونولوژی سازمان انتقال خون ایران ادامه داد: تا به حال بیش از 300 گروه خونی توسط انجمن بین المللی انتقال خون در 31 سیستم شناسایی شده است.

مقدم خاطرنشان کرد: بیشتر افراد با سیستم خونی اصلی A.B.O آشنا هستند که سیستم اصلی خون است و سایر سیستم ها جزو سایر گروه های خون یا اصطلاحاً گروه های فرعی هستند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X