ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مادرزنم بین دامادهایش فرق می گذارد

مادرزنم بین دامادهایش فرق می گذارد

خراسان/ داماد بزرگ خانواده هستم. مادر زنم بین من و بقیه دامادهایش فرق می گذارد. من پسر جاری او هستم یعنی با دختر عمویم ازدواج کردم.
برادر عزیز برخی خانواده ها ممکن است به فرد تازه وارد به خانواده که ممکن است داماد یا عروس باشد به دلیل جدید بودن توجه بیشتری بکنند و حتی ممکن است این حس را در دیگران به وجود آورند که «نو که آمد به بازار، کهنه شود دل آزار» اما این مسئله با گذشت مدت زمان کوتاهی رفع می شود. با این حال به نظر نمی رسد شما برای این با دخترعمویتان ازدواج کرده باشید که از خانواده او نفع مالی یا عاطفی ببرید یعنی شما فرد مستقلی هستید و چه آن ها شما را دوست داشته باشند و چه نداشته باشند یا چه به شما توجه ویژه ای کنند و چه نکنند در روال زندگی شما تاثیر چندانی ندارد. این که در پیامک تان گفته اید مادرزن تان بین شما و بقیه دامادها فرق می گذارد، منظورتان ممکن است فرق گذاشتن در کمک های مالی، هدیه ها، دوست داشتن و مسائل عاطفی باشد. این مهم است که منظورتان در کدام حوزه باشد چراکه راه حل های آن متفاوت خواهد بود اما از شما می خواهم در رفتارهایی که در ادامه مطرح می شود، جست و جو کنید تا ببینید که مشکل کارتان کجاست.
شاید روابط عمومی تان ضعیف است
برخی افراد بهتر می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، جذاب هستند و در گفت و گوها با دیگران می جوشند و روابط خوب توام با احترام، ادب و شوخی در روابط شان حاکم است. ممکن است شما نتوانسته باشید این روابط را ایجاد کنید و همین عاملی برای تفاوت گذاشتن مادرزن تان بین شما و دیگر دامادها باشد.همچنین افرادی که مدام گله و شکایت دارند و غر می زنند و انتقاد می کنند ممکن است از محدوده ارتباط با دیگران کنار گذاشته شوند. ممکن است جملاتی مانند این را که والدین همسر شما برای زندگی شما به عنوان مثال جهیزیه و یا اقدامات مورد نظرتان را انجام نداده باشند بارها با همسرتان یا خانواده اش مطرح کرده باشید که برای آن ها خوشایند نبوده است. بنابراین از مطرح کردن موضوعات اختلاف برانگیز خودداری کنید.
شاید اهل تجارت عاطفی هستید
برخی افراد روابطشان با دیگران بر پایه داد و ستد مالی و دادن و گرفتن بنا شده است. این گونه افراد به نوعی تجارت عاطفی می کنند یعنی هزینه می کنند تا محبت دیگران را به دست آورند و به ظاهر برای دیگران جذاب هستند اما حس حسادت و تبعیض را در اطرافیان برمی انگیزند. با این حال برخی دیگر نه اهل باج دادن هستند نه توقعی از دیگران دارند. آن ها کاملا مستقل و روی پای خود هستند و روابطشان بر پایه منطق استوار شده است و شما باید این گونه باشید.
شاید احساس تان اشتباه است
همچنین ممکن است احساس شما این باشد که مادرزن تان به دامادهای دیگر توجه بیشتری می کند و این موضوع چون شما را بیشتر حساس کرده، به آن توجه ویژه تری می کنید در حالی که اشتباه می کنید. به این موضوع هم بیشتر فکر کنید و می توانید در این باره با همسرتان هم گفت و گو کنید.
به احساس تبعیض اشاره نکنید
با همسر و والدین او گفت و گو کنید اما به احساس تبعیض بین دامادها اشاره نکنید و فقط نظرشان را درباره خودتان جویا شوید. اگر از شما ناراحت باشند از آن ها دلیل آن را بپرسید و در صدد رفع عوامل کدورت اقدام کنید. در پایان، به نظر من بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که روی رابطه خوب با همسرتان کار کنید و برنامه ریزی کنید تا این رابطه خوب تداوم داشته باشد و مطمئن باشید که این موضوع در رفتار والدین همسرتان با شما نیز مؤثر خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده