ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خواستگارم 4 سال کوچک تر از من ولی عاقل است

خواستگارم 4 سال کوچک تر از من ولی عاقل است

خراسان/ خواستگاری دارم که 4 سال از خودم کوچک تر است، اما با توجه به صحبت‌هایش آدم منطقی و عاقلی است و درک درستی از زندگی دارد. در ضمن یک ازدواج ناموفق داشته است. آیا به او جواب مثبت بدهم؟
با سلام. بنا بر آن چه در پیامک تان گفته اید، 2 نکته را همزمان لازم است مد نظر قرار دهید تا تصمیمی منطقی بگیرید: یکی تفاوت سنی به ویژه این که سن فرد مورد نظر کمتر از شماست و دیگری تجربه جدایی که او دارد و شما ندارید. بنابراین کاغذی برداشته و پاسخ آن چه را که در ادامه می آید برای خودتان بنویسید و در نهایت، در صورتی که احساس کردید جواب همه آن سوالات را به درستی و کمال می دانید، تصمیم بگیرید. امیدوارم که بدون دخالت صددرصدی احساس، خوشبختی تان را تضمین کنید.
دلایل جدا شدن خواستگارتان را بپرسید
بسیار مهم است که این آقا به چه دلیل از همسر سابقش جدا شده است؟ همچنین مهم است بدانید که آیا همسر سابق او انتخاب خود او بوده یا خانواده یا فرد دیگری؟ لازم است درباره مسائلی که این آقا در ازدواج اول شان خود قادر به تصمیم گیری درباره آن ها بوده و نقش داشته است اطلاعات کافی داشته باشید همچنین این که چقدر از جدایی خواستگارتان از همسرشان گذشته نیز موضوع مهمی است و این که چطور و چرا دوباره تصمیم به ازدواج گرفته است، قابل تامل است. ضروری است پاسخ این 2 سوال را نیز به طور کامل و روشن در اختیار داشته باشید تا در تصمیم گیری موفق تر عمل کنید.
تفاوت سنی هم مهم است و هم نیست
تفاوت سنی به خودی خود مسئله زیاد مهمی نیست اگرچه وقتی در کنار دیگر مولفه های انتخاب همسر و ملاک ها قرار می گیرد، می تواند مهم و حتی حیاتی تلقی شود. با این حال، لازم است در این زمینه اطلاعات بیشتری از شما در اختیار باشد، اما به طور کلی این میزان اختلاف در صورتی که بیان می کنید از نظر منطقی و عقلانی پختگی لازم و حتی بیشتر از سن تقویمی این آقا را در او مشاهده می کنید تصور نمی شود موضوع مهمی باشد. به هر حال، لازم است احساس شخصی خود نسبت به این مسئله را صادقانه در نظر بگیرید و مهم تر اینکه دلیل مهم بودن یا نبودن این اختلاف برای خواستگارتان نیز، لازم است از نظر شما روشن و واضح شود.
پیامدهای این ازدواج را بررسی کنید
در نهایت بسیار مهم است که احساس قلبی و درک منطقی خود را در نظر بگیرید و پیامدهای احتمالی این ازدواج را از ذهن بگذرانید و با آگاهی کامل از انتخابی که قرار است داشته باشید پاسخ مناسب را به خواستگارتان بدهید. به امید خوشبختی شما همراه گرامی صفحه خانواده و مشاوره.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده