ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لزوم آگاهی مدیران پروژه‌های فناوری اطلاعات

لزوم آگاهی مدیران پروژه‌های فناوری اطلاعات

ایسنا/ به اعتقاد کارشناسان مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات چالش‌برانگیز است و مدیران این پروژه‌ها باید به تمام جنبه‌های برنامه‌ریزی و پیاده‌سازی، ازجمله تعیین آرمان، سازمان‌دهی، مدیریت هزینه و منابع، مدیریت تغییر و تحویل خروجی‌ها و موارد لازم به ذی‌نفعان پروژه آگاه باشند.

معاون دولت الکترونیکی سازمان فناوری اطلاعات ایران معتقد است زمانی که پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در بستر چارچوب دولتی پیاده‌سازی می‌شود، وظایف مدیران پروژه پیچیده‌تر می‌شود.

به اعتقاد رضا باقری اصل دولت‌ها آرمان‌های توسعه‌ای فراگیری دارند و سازمان‌های دولتی برای رسیدن به آرمان‌های ارائه خدمات و تعهداتشان، طرح‌های خود را دنبال می‌کنند و پروژه‌ها و برنامه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات باید با این اهداف و تعهدات هم‌راستا باشند. به‌علاوه، ذی‌نفعان مختلف پروژه‌ها و برنامه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات ازجمله افراد منتقد، توقعات بالایی دارند.

در این زمینه چندی پیش کارگاه مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات در تئوری و عمل برگزار شد و در این کارگاه چالش‌های منحصربه‌فرد برنامه‌ریزی و مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بررسی و حوزه‌های مهم دانش در مدیریت پروژه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، هم‌چنین فازهای مختلف مدیریت پروژه و فرآیندهای مربوط به هر فاز موردبحث قرار گرفت.

تاکنون سازمان فناوری اطلاعات ایران به‌منظور توسعه کمی و کیفی الزامات و کاربردهای اساسی فاوا برای نهادها و ارگان‌های دولتی و انتقال دانش روز دنیا در این حوزه اقدام به برگزاری سه کارگاه آموزشی با همکاری APCICT کرده است.

در این کارگاه‌های آموزشی جدیدترین مسائل در حوزه فناوری اطلاعات مطرح شد و از مدیران ارشد و کارشناسان سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی دعوت به‌عمل‌آمده بود تا با مهم‌ترین سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات در دنیا آشنا شوند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده