ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نسل من ، نسل تو؛ نگاهی به سبک زندگی ما، پدران و پدربزرگ هایمان

نسل من ، نسل تو؛ نگاهی به سبک زندگی ما، پدران و پدربزرگ هایمان

خراسان/ گاهی، عصر جمعه ای، شبی، نیمه شبی، وقتی تنهاییم و به سراغ آلبوم عکس های قدیمی می‌رویم و تصاویر سال های گذشته و روزهای دور خانواده و فامیل را مرور می‌کنیم، وقتی نگاه ها و لبخندها و جمع های دورهمی و جشن های تولد و عروسی، در عکس جان می گیرند و انگار به سال های قبل و قبل تر، به دلِ سبک زندگیِ مادر و پدرها و مادربزرگ ها و پدربزرگ ها سفر می‌کنیم، ممکن است به تناسبِ حال و هوایمان، سوال های زیادی در ذهنمان شکل بگیرد.
ما خوشبخت تریم یا آن ها که در دهه های پیشین جوانی کرده اند؟ ما راحت تریم یا آن ها راحت تر زندگی کرده اند؟
ما آرام تریم یا نسل های پیش از ما، با آرامش بیشتری روزگار گذرانده اند؟
اهداف و آرزوها و دغدغه های یکی دو نسل بالاتر از ما، چه تفاوت هایی با دغدغه های ما و نسل های بعد از ما دارد؟
هدف قدیمی ترها در زندگی چه بود؟
دنبال به دست آوردن چه چیزی بودند و جوانی شان را در چه مسیری سپری کردند و همه این ها، چه تفاوت هایی با نحوه جوانی کردن نسل ما و نسل های بعدی دارد؟
این موضوع، موضوعی کلی اما مهم است که برای بررسی، نیازمند مطالعه دقیق و گسترده تاریخ شفاهی شامل زندگینامه های چند نسل، دستنوشته ها، شرح حال ها، خاطره نگاری ها، سفرنامه ها، مصاحبه ها، نصیحت ها و حتی وصیت هاست.
منتها ما به قدر یک اشاره و در حد وُسع این صفحه، نگاهی داریم بر تفاوت دغدغه های چند نسل و تحلیل مسئله جدی «شکاف و گسست نسل ها». اگر این موضوع برای شما هم جالب است، با ما همراه باشید.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X