ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ویندوز 10 بر روی 200 میلیون دستگاه

ویندوز 10 بر روی 200 میلیون دستگاه

ایسنا/ مایکروسافت می‌گوید پس از پنج ماه که نسخه 10 سیستم عامل ویندوز منتشر شده، جدیدترین نسخه این سیستم عامل بر روی بیش از 200 میلیون دستگاه نصب و فعال شده است.

به گزارش تاپ‌تک‌نیوز، یوسف مهدی، معاون رئیس بخش ویندوز و دستگاه‌های مایکروسافت، اعلام کرده است که در حال حاضر ماهانه بیش از 200 میلیون دستگاه در سراسر جهان از جدیدترین نسخه سیستم عامل ویندوز استفاده می‌کنند.

شرکت مایکروسافت می‌گوید ویندوز 10 نسبت به سایر نسخه‌های منتشر شده ویندوز،‌ مسیر سریع‌تری را پیموده است و در ماه دسامبر، با استفاده 11 میلیارد ساعتی کاربران از ویندوز 10 در طول یک ماه، بیشترین اشتغال را تجربه کرده است.

در حالی که ممکن است این آمار و ارقام چشمگیر باشد، برخی افراد به دلایلی که سبب این افزایش آمار شده است اشاره کرده‌اند. برای مثال، ویندوز 10 ارتقای نسخه‌ای است که در حال حاضز به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار گرفته و بسیاری از کاربران به آن به چشم یک انتخاب با ریسک کم نگاه می‌کنند.

نکته دیگر اینکه آماری که مربوط به سیستم‌های عامل قبلی بوده، بیشتر بر اساس مجوز نسخه‌های فروخته شده بوده نه نسخه‌های کپی که توسط کاربران فعال شده است. همچنین مایکروسافت آمار مربوط به کامپیوتر‌های شخصی و موبایل‌ها را ترکیب کرده و به این مجموع رسیده است. به علاوه، این رقم 200 میلیونی شامل دستگاه‌های ایکس‌باکس هم می‌شود.

مایکروسافت می‌گوید بیشتر از 22 میلیون از 200 میلیون دستگاهی که در حال حاضر با ویندوز 10 کار می‌کنند، متعلق به شرکت‌ها و کاربران آموزشی هستند.

هدف شرکت مایکروسافت این است که ویندوز 10 بر روی بیش از یک میلیارد دستگاه نصب شود، که گفته می‌شود تا سال 2019 به این هدف می‌رسد.

برای رسیدن به این هدف، مایکروسافت ویندوز 10 را در هفته‌های آینده به عنوان به‌روز‌رسانی‌ توصیه‌شده،‌ دومرتبه طبقه‌بندی می‌کند؛ به این معنا که ارتقا ویندوز 10 به طور خودکار بر روی دستگاه کاربرانی که به‌روزرسانی خودکار آنها فعال است، آغاز می‌شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده