نظر توکلی درباره بررسی اطلاعات اقتصادی مردم

نظر توکلی درباره بررسی اطلاعات اقتصادی مردم

باشگاه خبرنگاران/ نمایندگان مردم تهران معتقد است؛ ورود مقامات مالیاتی و قضائی به اطلاعات اقتصادی مردم به معنای سرک کشیدن به این اطلاعات نیست.
احمد توکلی نماینده مردم تهران در رابطه با حدود و ثغور ورود به اطلاعات اقتصادی مردم، گفت: ورود به اطلاعات اقتصادی مردم غلط است و کنترل حساب‌های اقتصادی مردم به وسیله مقامات مالیاتی و قضائی به معنای سرک کشیدن به اطلاعات مردم نیست.
وی افزود: این بدین منظور است که، ورود به اطلاعات اقتصادی مردم تنها به دلیل کسب اطلاعات صحیح بوده و این امر باعث می‌شود افرادی که مشمول مالیات هستند، مالیات حقه خود را پرداخت کنند و یا اینکه اگر مالیاتی منفی دارند و یا می‌خواهند یارانه بگیرند، استطاعت مالی‌شان مشخص شود.

نماینده مردم تهران با اشاره به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر صحیح نبودن ورود به اطلاعات اقتصادی مردم، متذکر شد: بدون شک قانون پولشوئی اینگونه اظهارات رئیس جمهور را رد می‌کند، چرا که طبق این قانون، می‌توان کنترلی بر حساب همه افراد داشت و همچنین قانون مالیات‌های مستقیم هم بر این امر صحه می‌گذارد.

توکلی با بیان اینکه باید طبق مواد قانونی به موضوع اطلاعات اقتصادی مردم پرداخت، تصریح کرد: نباید به اطلاعات اقتصادی مردم سرک کشید و تنها متولیان این امر اعم از مقامات مالیاتی و قضائی می‌توانند به این موضوع ورود کنند، چرا که آنها محرم و امین هستند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا دولت در موضوع حذف یارانه ثروتمندان از شیوه و طرق برشمرده شده استفاده نمی‌کند، گفت: یکی از مشکلات و دیدگاه‌هایی که دولت روحانی بر آن اصرار دارد، به تعبیری "سرک نکشیدن به اطلاعات اقتصادی مردم است". (این جمله از زبان دولتمردان نقل شده است) دولتمردان می‌گویند: نباید به حریم خصوصی افراد وارد شد، ولی خب بنده معتقدم ما مقامات مالیاتی و قضائی‌ای داریم که می‌توانند طبق ساز و کار معین و مقاصد خاص به این موضوع ورود کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نظر توکلی درباره بررسی اطلاعات اقتصادی مردم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X