ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشف دورترین جرم در منظومه شمسی

کشف دورترین جرم در منظومه شمسی

ایرنا/ اخترشناسان جرمی را کشف کرده اند که پس از کوتوله 'اریس'، دورترین جرم رصد شده در منظومه شمسی تاکنون است.
جرم یاد شده به واقع جهانی یخ زده است که فاصله آن با خورشید 103 برابر بیشتر از فاصله زمین تا خورشید است. پیش از این، سیاره کوتوله 'اریس' که فاصله آن 97 برابر زمین تا خورشید است، دورافتاده ترین جرم در منظومه شمسی محسوب می شد.
'اسکات شپارد' اخترشناس موسسه علوم کارنگی در واشنگتن دی. سی. کشف جرم جدید را روز گذشته در انجمن ستاره شناسی امریکا اعلام کرد.
این جرم خارج از لبه کمربند کوییپر - محل قرارگیری اریس و پلوتو- و نزدیک لبه داخلی بخش دیگر منظومه شمسی یعنی 'ابر اورت' Oort cloud قرار دارد. ابر اورت، ابر کروی بزرگی است که منظومه شمسی را پوشانده است، در خارج از کمربند کوییپر قرار دارد و میزبان اجرام یخی بسیاری است.
به گزارش ایرنا از نیچر، با وجود اهمیت کشف دوردست ترین جرم در منظومه شمسی، ستاره شناسان معتقدند که زمان زیادی از این کشف نگذشته است و احتمال حرکت این جرم به طوری که فاصله اش با خورشید کمتر شود، وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده