چگونه با کودک گفتگو کنید

چگونه با کودک گفتگو کنید

باشگاه خبرنگاران/ نحوه گفتگوی صحیح با کودک توسط والدین باعث تحکیم روابط و ایجاد صمیمیت میان آن‌ها می‌شود.
ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: اهمیت به کودک و شیوه رفتار درست والدین با وی باعث تقویت مهارت دوست‌یابی او شده و برای ایجاد یک رابطه خوب باید از نظر روحی، فیزیکی و زبانی خود را همسطح کودک دانست.
وی در ادامه اظهار کرد: هنگامی که کودک خواهان صحبت با والدین بوده باید دست از کار کشید حتی اگر مشغول کاری مهمی باشد و باید به حرف‌های وی گوش داده و زمانی که کودک از موضوعی رنجیده و عصبانی است از برقراری ارتباط پرهیز تا هنگامی که هم او و هم والد آرام شوند.
ازغندی ادامه داد: زمانی که کودک در حال گفتگو با والدین بوده هرگز صحبت‌های او را قطع نکرده و تا پایان حرف‌هایش به او گوش بسپارید و به وی این اطمینان را دهید که اگر حتی اشتباهی از او سربزند، همچنان فرزند خود را دوست خواهید داشت.
این روانشناس در پایان تصریح کرد: هرگز کودک خود را در جمع خجالت‌زده و دعوا نکنید، همچنین هیچ‌گاه با لحن قدرت طلبانه با سخن نگویید و القاب زشت نظیر خنگ، کودن، احمق و ... را در گفتگو با وی بکار نبرید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چگونه با کودک گفتگو کنید» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X