ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چگونه با کودک گفتگو کنید

چگونه با کودک گفتگو کنید

باشگاه خبرنگاران/ نحوه گفتگوی صحیح با کودک توسط والدین باعث تحکیم روابط و ایجاد صمیمیت میان آن‌ها می‌شود.
ناهید ازغندی روانشناس کودک در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار کرد: اهمیت به کودک و شیوه رفتار درست والدین با وی باعث تقویت مهارت دوست‌یابی او شده و برای ایجاد یک رابطه خوب باید از نظر روحی، فیزیکی و زبانی خود را همسطح کودک دانست.
وی در ادامه اظهار کرد: هنگامی که کودک خواهان صحبت با والدین بوده باید دست از کار کشید حتی اگر مشغول کاری مهمی باشد و باید به حرف‌های وی گوش داده و زمانی که کودک از موضوعی رنجیده و عصبانی است از برقراری ارتباط پرهیز تا هنگامی که هم او و هم والد آرام شوند.
ازغندی ادامه داد: زمانی که کودک در حال گفتگو با والدین بوده هرگز صحبت‌های او را قطع نکرده و تا پایان حرف‌هایش به او گوش بسپارید و به وی این اطمینان را دهید که اگر حتی اشتباهی از او سربزند، همچنان فرزند خود را دوست خواهید داشت.
این روانشناس در پایان تصریح کرد: هرگز کودک خود را در جمع خجالت‌زده و دعوا نکنید، همچنین هیچ‌گاه با لحن قدرت طلبانه با سخن نگویید و القاب زشت نظیر خنگ، کودن، احمق و ... را در گفتگو با وی بکار نبرید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X