ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بدون موضوع خراسان مصیبت جلسات رسمی!

بدون موضوع خراسان/ مصیبت جلسات رسمی!

خراسان/ یکی از مصیبت های مسئولان مخصوصا مدیران فرهنگی ما اضطرارشان برای حضور در جلسات پیاپی و متعدد است که گاه نه تنها هیچ خاصیتی ندارد بلکه فرصت هیچ کاری نیز برای ایشان نمی گذارد.
از یک طرف مجال ارتباط با مردم و حضور مستقیم و سرکشی به حوزه کاری شان را از ایشان می گیرد و از طرف دیگر روز به روز آنان را بیشتر به حلقه های بسته و ادبیات رسمی و کلیشه ای عادت می دهد. حتی در نماز جمعه که قرار است میعادگاه مردمی باشد باز در صف اول با نرده ها از بقیه جدا شده اند.
اتفاق خطرناکتر این است که گرفتاری جلسات همه انرژی و توان و فرصت و روحیه مدیران را می گیرد و چون فرصت ندارند به مسئولیت های خود برسند کارها را عملا نفرات بعدی و مسئولان رده های میانی انجام می دهند و بدین ترتیب مدیران واقعی و حقیقی دستگاهها کسانی می شوند که اتفاقا - در مقایسه با خود مدیران رده یکم مثل وزرا - حساسیت چندانی هم روی انتصاب این مسئولان میانی نبوده است و چه بسا صلاحیت و تعهد اعتقادی و اخلاقی یا تخصص حرفه ای چندانی هم نداشته باشند و آلوده زدوبندها و حساب و کتابهای پشت پرده هم بشوند.
حتی کار به جایی می رسد که مدیر فرصت ارتباط با زیرمجموعه خودش را هم ندارد و زمان لازم برای گفتگوهای داخل سازمانی با کارشناسان و مدیران خودش را هم از دست می دهد.
با این حساب وزیر و رییس و مدیر دستگاه مشغول اتلاف وقت در جلسات بعضا کم خاصیت و کم نتیجه بیرونی هستند و دیگرانی مشغول رتق و فتق امور و تمشیت کارهای دستگاه ذیربط! شاید به جرأت بتوان گفت که اگر بسیاری از این جلسات شورای فلان و کمیته بهمان و ... را تعطیل کنند هیچ اتفاق خاصی هم نمی افتد!
و عجیب این است که گاه تعداد و زمان جلساتی که یک مدیر باید طبق برنامه کاری اش در آنها شرکت کند از میزان وقت طبیعی ساعات کاری او بسیار بیشتر است ! یعنی مجبور می شود در برخی شرکت نکند و در برخی نماینده بفرستد.
فقط اگر جلساتی که باید مثلا وزیر ارشاد یا رئیس سازمان تبلیغات در طول هفته (بر اساس قانون یا آیین نامه ها یا تصویب نهادهایی مثل شورای عالی انقلاب فرهنگی ) شرکت کنند محاسبه کنید خواهید دید که این بزرگواران حتی فرصت فکر کردن به کارشان را ندارند.
در عین حال معمولا مدیران (که اساسا بر مبنای صلاحیت و تخصص انتخاب نشده اند) برنامه ای برای بازآموزی و روزآمد سازی اطلاعات و آگاهی های خود ندارند و آموزش نمی بینند.
اگر یک مدیر بخشی از وقت خود را به جای جلسات کم اثر و کم بهره به بازآموزی اختصاص دهد قطعا حاصل و نتیجه ای بسیار بیشتر و کاربردی تر خواهد داشت.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده