ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تهدید سفارت روسیه در بوسنی توسط افراط گرایان

تهدید سفارت روسیه در بوسنی توسط افراط گرایان

ایرنا/ رادیو صدای جمهوری «صربسکا» در بوسنی و هرزگوین در گزارشی اعلام کرد، منابع امنیتی در این کشور پس از رهگیری مکالمه تلفنی افراط گراها اعلام کرده اند، سفارت روسیه در سارایوو، بویژه پس از شروع عملیات نظامی روسیه علیه گروه تروریستی داعش در سوریه، تهدید به حمله شده است.

طبق گزارش این رادیو، تدابیر امنیتی در بوسنی و هرزگوین برای چند سفارتخانه از جمله سفارت فدراسیون روسیه تشدید شده است.
رهگیری مکالمات قصد افراطیان را در بوسنی و هرزگوین برای انجام یک حمله تروریستی به سفارت فدراسیون روسیه در سارایوو فاش کرده است.
این رادیو به نقل از منابع امنیتی در بوسنی و هرزگوین افزود، از «جبهه النصره» و یا «نصرت اماموویچ» رهبر سابق وهابیان در بوسنی و هرزگوین، که تقریبا دو سال است در سوریه می جنگد و یکی از فرماندهان واحدهای تروریستی به شمار می رود، به عنوان عامل این اقدام یاد می شود .
پس از این یافته ها و تبادل اطلاعات بین منابع امنیتی در منطقه تصمیم گرفته شد تدابیر امنیتی در مقابل سفارت هایی که احتمال آسیب دیدن آنها می رود، افزایش یابد.
رادیو جمهوری صربسکا در ادامه خبر خود گفت: اداره هماهنگی پلیس در بوسنی و هرزگوین تایید کرده که تدابیر امنیتی چند سفارتخانه در سارایوو افزایش یافته اما به نام این سفارتخانه ها اشاره ای نشده است
«کریستینا یوزیچ» سخنگوی خدمات امنیتی در بوسنی و هرزگوین گفت، اقدام های امنیتی در هماهنگی با دادستانی بوسنی و هرزگوین در رابطه با امنیت سفارتخانه ها صورت گرفته و تمام اقدام های مقتضی در حوزه قضایی انجام شده است.
یوزیچ افزود: نمی توانیم به جزییات فعالیت های انجام شده اشاره کنیم. نیروهای خدمات امنیتی در بوسنی و هرزگوین روزانه افراد مشکوک به عملیات تروریستی را تحت نظر دارند.
افراط گرایانی که مکالمه آنها رهگیری شده در بین دستگیرشدگان عملیات ضد تروریستی خدمات امنیتی بوسنی هرزگوین که پارسال با نام « دمشق» انجام شد، نبودند.
«حسین بلال بوسنیچ» که رهبری جامعه وهابی را پس از رفتن اماموویچ به میدان جنگ در سوریه به عهده گرفت، از جمله دستگیر شدگان در عملیات ضد تروریستی خدمات امنیتی بوسنی و هرزگوین در سال گذشته بود. در آن عملیات اعضای سازمان تروریستی داعش که در صدر آنها بوسنیچ قرار داشت، دستگیر شدند.
منبع خبری خدمات امنیتی در بوسنی و هرزگوین افزود 'صرف نظر از اختلاف بین گروه های تروریستی، همکاری عوامل نظامی (مدعی) اسلام گرایی نه تنها در بوسنی و هرزگوین بلکه در سراسر بالکان غربی پس از عملیات پلیس در سال گذشته تقویت شده است.
' اگر چه گروه های وهابی از بوسنی و هرزگوین جزو افراطیترین گروه ها هستند، اما ساختار گروه های کوزوو، سنجاک (منطقه ای در جنوب غربی صربستان)، مقدونیه را هدایت و رهبری نمی کنند، ولی تاثیر آنها غیر قابل انکار است.
' وهابی ها در بوسنی و هرزگوین، سنجاک، مقدونیه و در کوزوو با هم مرتبط هستند، عملیات یکدیگر را از لحاظ مالی بطور مشترک تامین می کنند و بطور منظم گرد هم می آیند و سخنرانی دارند.
' پایگاه تمامی آنها بوسنی و هرزگوین است و به همین دلیل هماهنگی در همکاری با تمامی آژانس های امنیتی در منطقه بخصوص در مورد مکالمات و رفتن گروه ها به میدان های جنگ ضروری است'.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X