ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مهاجمی که دو پاسپورت دارد!

مهاجمی که دو پاسپورت دارد!

ورزش سه/ یک مهاجم جوان این روزها با یک چالش بزرگ مواجه شده است. او برخلاف درخشش در ترکیب تیمش، جایی در تیم المپیک و لیست 23 نفره محمد خاکپور ندارد. این سوالی است که خیلی‌ها درباره‌اش از خاکپور می‌پرسند، البته بدون اینکه اطلاعی از دلیلش داشته باشند!
شایستگی او برای دعوت به اردوی تیم المپیک بر هیچ‌کس پوشیده نیست. حضور او اما به دلیل مشکلات پاسپورت یک ریسک بزرگ است که کمتر کسی حاضر می‌شود انجامش بدهد. ماجرا به حدود 5 سال قبل برمی‌گردد.
او در دور مقدماتی مسابقات نوجوانان آسیا شرکت نکرد و میان بازیکنان تیم اکبر محمدی حضور نداشت. سپس برای دور نهایی، بازیکنانی که در دور مقدماتی حاضر نبودند، باید 8 ماه کوچکتر از سایر بازیکنان می‌بودند تا بتوانند مجوز حضور در مسابقات را به دست بیاورند.
به همین دلیل 8 بازیکن تیم نوجوانان که نام‌شان در لیست نهایی بود، نمی‌توانستند در مسابقات شرکت کنند؛ بازیکنانی نظیر علی علیپور، محمدرضا قدرتی‌پور، محمد دانشگر، محمدعلی فرامرزی و سجاد کرمان. همه این بازیکنان در نهایت مجوز بازی در مسابقات نهایی را کسب نکردند.
این مهاجم البته همان زمان اقدام کرد تا با تغییر شناسنامه، شاید بتواند در دور نهایی مسابقات به میدان برود اما این اتفاق رخ نداد. او چندی بعد در مسابقات مقدماتی جوانان آسیا نیز با شناسنامه قبلی‌اش شرکت کرد و برای تیم اکبر محمدی به میدان رفت. سپس شناسنامه جدید او از راه رسید؛ شناسنامه‌ای که تاریخ تولد او در آن به جای 1372، 1374 بود. او پاسپورت جدید دریافت کرد، فارغ از اینکه بداند در AFC، پاسپورت قدیمی او را می‌شناسند. اتفاقا برای مسابقات جوانان آسیا در کرمان نیز، رحیم میرآخوری و علی دوستی‌مهر بخت خود را برای در اختیار گرفتن وی امتحان کردند اما پاسخ استعلامی که به AFC ارسال شد منفی بود.
کادر فنی و مسوولان تیم جوانان نیز به همین دلیل از دعوت و بازی دادن به او منصرف شدند.
حالا و برای حضور این مهاجم در تیم المپیک نیز چنین ماجرایی وجود دارد. او را در AFC با یک تاریخ تولد می‌شناسند و در لیگ ایران با یک شناسنامه دیگر. به همین دلیل کسی ریسک دعوت از او را قبول نمی‌کند تا او همراه سایر بازیکنان تیم المپیک به مسابقات برود. این تغییر شناسنامه البته شاید به ضرر تیم باشگاهی‌اش تمام شود. تیم‌های لیگ برتری می‌توانند به این مساله اعتراض کنند و با استناد به سایت AFC، تاریخ تولد قبلی این مهاجم جوان را ملاک قرار بدهند و شاید این تیم را با چالشی جدید مواجه کنند.
او که گویا با حضور در دادگاه و دریافت حکم قضایی، شناسنامه خود را تغییر داده، شاید هم بی‌گناه شناخته شود و به همین دلیل نتایج تیم باشگاهی‌اش دستخوش تغییر نشود.
نکته اصلی اینکه او در AFC با یک پاسپورت و تاریخ تولد دیگر ثبت‌نام شده و استفاده از او به همین راحتی‌ها امکان‌پذیر نیست!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده