ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چالش مقایسه آمار فروش و نصب ویندوز ۷، ۸ و ۱۰؛ آیا ویندوز ۱۰ موفق بوده است؟

چالش/ مقایسه آمار فروش و نصب ویندوز ۷، ۸ و ۱۰؛ آیا ویندوز ۱۰ موفق بوده است؟

وین فون/ مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است تنها پس از چهار هفته در دسترس بودن ویندوز ۱۰ بیش از ۷۵ میلیون نفر آن را دانلود کرده اند. اولین آمار رسمی که اعلام شد مربوط به ۲۴ ساعت اول بود طبق آن بیش از ۱۴ میلیون نفر آن را نصب کرده بودند. در این زمان کوتاه، هفته ای حدود ۱۹ میلیون نفر به آمار کاربران این سیستم عامل اضافه شده اند. آمار خارق العاده ایست اما در مقایسه با ویندوز ۷ و ۸ چگونه است؟

آقای Paul Thurrott که یکی از بلاگ نویسان معروف است و خبر های مربوط به مایکروسافت را منتشر و دنبال می کند، پی برده است که مایکروسافت در دو ماه اول عرضه ویندوز۷، ۶۰ میلیون لایسنس (مجوز) فروخته است. مد نظر داشته باشید این ۶۰ میلیون تعداد لایسنس عرضه شده به بازار است نه تعداد لایسنسی که کاربران خریده اند. بعد از این دو ماه میزان فروش کاهش داشت و برای ۳ سال، هر ماه ۲۰ میلیون لایسنس ویندوز ۷ فروش می رفت. طبق Netmarketshare اکنون بیش از یک میلیارد نفر از ویندوز ۷ استفاده می کنند.

بعد از ویندوز ۷ نوبت ویندوز ۸ که مشکلات و نقص هایی داشت و به “ویستای دوم” معروف شد رسید. در اولین ماه مایکروسافت اعلام کرد ۴۰ میلیون نسخه از آن فروخته است اما آمار تعداد نسخه هایی که به دست کاربران رسیده است را اعلام نکرد. امروزه ویندوز ۸، ۱۶ درصد بازار پی سی که حدود ۲۶۰ میلیون پی سی یا اندکی بیشتر از یک چهارم سهم ویندوز ۷ می شود را در اختیار دارد.

پل تخمین می زند حدود ۸۰ تا ۹۰ درصد آمار ۷۵ میلیونی ویندوز ۱۰ کسانی بوده اند که ویندوز ۷ و ۸ داشته اند و رایگان به ویندوز ۱۰ آپگرید کرده اند. یعنی فقط حدود ۶۰ تا ۶۷.۵ میلیون نفر آپگرید کرده اند و بقیه پی سی جدید خریده اند یا لایسنس ویندوز ۱۰ را جداگانه خریداری کرده اند. مد نظر داشته باشید از آن جایی که ویندوز ۱۰ برای صاحبان ویندوز ۷ و ۸ رایگان است این مقایسه بی نقص نیست ولی پل اشاره می کند عرضه ویندوز ۷ و ۸ نیز همراه با پیشنهاد ها و تخفیف های فوق العاده بود.

از هر جنبه نگاه کنید ۷۵ میلیون پی سی با ویندوز ۱۰ یک پیروزی بزرگ برای مایکروسافت است. انتظار می رود این نسخه از ویندوز موفقیتی بزرگ تر از ویندوز ۷ باشد و آن را پشت سر گذارد. مایکروسافت این سرعت فروش را در ماه های آینده چه حفظ کند چه نکند، در آمار فروش ماه اول، با فاصله زیادی ویندوز ۷ و ۸ را پشت سر گذاشته است.

چالش/ مقایسه آمار فروش و نصب ویندوز ۷، ۸ و ۱۰؛ آیا ویندوز ۱۰ موفق بوده است؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده