ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد سازمان انرژی اتمی از برخی رسانه‌ها درخصوص انتشار مطالب نادرست

انتقاد سازمان انرژی اتمی از برخی رسانه‌ها درخصوص انتشار مطالب نادرست

ایرنا/ سازمان انرژی اتمی در پی انتشار مطالبی نادرست در برخی رسانه ها، با انتشار اطلاعیه ای بر ضرورت رعایت اخلاق رسانه ای و ارائه اطلاعات صحیح به افکار عمومی تاکید کرد.

متن کامل این اطلاعیه به این شرح است:
«متاسفانه در روزهای اخیر تعدادی معدودی از رسانه ها در خصوص اقدامات سازمان انرژی اتمی مطالب غلطی را منتشر می نمایند و این کار تا جایی پیش رفته است که حتی در رسانه ملی از قول دبیر شورای عالی امنیت ملی که جایگاه والایی در سیاست و امنیت کشور دارد را منتشر می کنند. در این مورد اخیر که امیدواریم آخرین آن باشد از قول دریابان شمخانی گفته شده است که« پس از تذکر به سازمان انرژی اتمی جمع آوری سانتریفیوژها متوقف گردیده است.»

با توجه به تشابه این نوع ادبیات با مورد قبلی که به نقل از یکی از نمایندگان محترم مجلس عنوان شده بود،بلافاصله سخنگوی سازمان با آقای خسروی معاون رسانه ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی تماس گرفته و صحت و سقم موضوع را جویا شد. آقای خسروی پس از بررسی با سخنگوی سازمان تماس گرفته و اعلام نمودند که هنگام بازدید جناب آقای شمخانی از نمایشگاه مطبوعاتی در پاسخ سوال یکی از خبرنگاران در خصوص موضوع سوریه مطلبی را تایید کرده است لاکن چون هم زمان خبرنگار دیگری در خصوص موضوع تذکر به سازمان انرژی اتمی سوال نموده بود، آن خبرنگار به اشتباه پاسخ جناب آقای شمخانی به سوال روسیه را پاسخ به سوال خود تلقی نموده و این مطلب را منتشر نموده است.

جناب آقای خسروی اعلام نمود بلافاصله به سایت انتشار دهنده تذکر لازم داده شد و ضمن تماس با جناب آقای جبلی معاون خبر صدا و سیما خواستار توقف پخش این مطلب در شبکه های مختلف صدا و سیما شده است و در نتیجه عملاً از ساعت 20:30 دقیقه (19/08/94) پخش این خبر در صدا و سیما متوقف شد.سازمان انرژی اتمی ایران بدینوسیله به اطلاع عموم می رساند که اقدامات این سازمان به صورت روشن در مصاحبه با خبرگزاری های مختلف مطرح گردیده از جمله بیش از 20 خبرگزاری که مستقیماً در این خصوص هنگام بازدید سخنگوی این سازمان از نمایشگاه مطبوعات در این رابطه از ایشان سوال نموده اند،پاسخ ها را به صورت دقیق منتشر کرده اند که از عموم مردم درخواست می شود به این منابع مراجعه نمایند.

ضمناً از رسانه های مختلف دعوت می شود به منظور اطلاع رسانی صحیح و جلوگیری از مشوه نمودن اذهان عمومی قبل از انتشار مطالب مرتبط با اقدامات سازمان انرژی اتمی از طریق اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی و یا سخنگوی سازمان از صحت مطالبی که قرار است منتشر نمایند اطمینان حاصل نموده سپس مبادرت به انتشار مطالب خود نمایند.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X