ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده ایران در سازمان ملل: افراط‌گرایی مهمترین تهدید جوامع امروز

نماینده ایران در سازمان ملل: افراط‌گرایی مهمترین تهدید جوامع امروز

باشگاه خبرنگاران/ غلامعلی خوشرو از طرح دبیر کل سازمان ملل برای جلوگیری از افراط‌گرایی استقبال کرد.

غلامعلی خوشرو - نماینده ایران در سازمان ملل - در نشست ویژه مقابله با افراط گرایی خشن در سازمان ملل با تشکر از دبیر کل سازمان ملل برای ارائه طرح اقدام برای مقابله با افراط گرایی خشن گفت: این طرح از آن جهت بسیار مهم است که از همه کشورهای عضو برای تمرکز روی راه‌ها و ابزارهای جلوگیری از افراط گرایی خشن دعوت به عمل می‌آورد. موضوعی که در حال حاضر مهمترین تهدید برای بسیاری از جوامع است و امنیت و ثبات و نیز دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی آنان را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: این طرح همچنین از آن جهت اهمیت دارد که کشورها را در مسیر هماهنگی میان خود و اعضای جامعه برای مقابله با این تهدید ترغیب می‌کند و در این راستا هماهنگی و همکاری در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی بیش از هر چیز دیگری ضروری است.

خوشرو افزود: این طرح باید به اقدامی جدی و اساسی از سوی کشورها و نهادهای عضو پیگیری شود

نماینده ایران در سازمان ملل گفت: جمهوری اسلامی ایران از بسیاری از ایده‌های مطرح شده در این سند حمایت می‌کند. به عنوان حامی عمده قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل با عنوان جهان علیه خشونت و افراط گرایی خشن، و نیز قطعنامه گفتگوی تمدن‌ها، ما شاهد ارزشی افزوده در این طرح اقدام هستیم.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X