نماینده ایران در سازمان ملل: افراط‌گرایی مهمترین تهدید جوامع امروز

نماینده ایران در سازمان ملل: افراط‌گرایی مهمترین تهدید جوامع امروز

باشگاه خبرنگاران/ غلامعلی خوشرو از طرح دبیر کل سازمان ملل برای جلوگیری از افراط‌گرایی استقبال کرد.

غلامعلی خوشرو - نماینده ایران در سازمان ملل - در نشست ویژه مقابله با افراط گرایی خشن در سازمان ملل با تشکر از دبیر کل سازمان ملل برای ارائه طرح اقدام برای مقابله با افراط گرایی خشن گفت: این طرح از آن جهت بسیار مهم است که از همه کشورهای عضو برای تمرکز روی راه‌ها و ابزارهای جلوگیری از افراط گرایی خشن دعوت به عمل می‌آورد. موضوعی که در حال حاضر مهمترین تهدید برای بسیاری از جوامع است و امنیت و ثبات و نیز دستاوردهای اجتماعی و اقتصادی آنان را تهدید می‌کند.

وی ادامه داد: این طرح همچنین از آن جهت اهمیت دارد که کشورها را در مسیر هماهنگی میان خود و اعضای جامعه برای مقابله با این تهدید ترغیب می‌کند و در این راستا هماهنگی و همکاری در سطح ملی، منطقه‌ای و جهانی بیش از هر چیز دیگری ضروری است.

خوشرو افزود: این طرح باید به اقدامی جدی و اساسی از سوی کشورها و نهادهای عضو پیگیری شود

نماینده ایران در سازمان ملل گفت: جمهوری اسلامی ایران از بسیاری از ایده‌های مطرح شده در این سند حمایت می‌کند. به عنوان حامی عمده قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل با عنوان جهان علیه خشونت و افراط گرایی خشن، و نیز قطعنامه گفتگوی تمدن‌ها، ما شاهد ارزشی افزوده در این طرح اقدام هستیم.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نماینده ایران در سازمان ملل: افراط‌گرایی مهمترین تهدید جوامع امروز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X