ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر اقتصاد: فرمانده اقتصاد مقاومتی بعد از همفکری سه قوه مشخص خواهد شد

معاون وزیر اقتصاد: فرمانده اقتصاد مقاومتی بعد از همفکری سه قوه مشخص خواهد شد

تسنیم/ معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی با تأکید براینکه فرمانده اقتصاد مقاومتی بعد از همفکری سه قوه مشخص خواهد شد از اصلاح قانون مجازات اخلال گران اقتصادی خبر داد و گفت: طرح راه اندازی بازار بدهی در دست بررسی است.

شاپور محمدی در نشست خبری که به مناسبت هفته دولت در وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شده بود در ارتباط با اقدامات انجام شده در دولت برای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: وظیفه اصلی پیگیری و اجرای اقتصاد مقاومتی در دولت با سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور است.

وی با بیان اینکه وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز همکاری نزدیکی با سازمان مدیریت در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی دارد، افزود: سهم دستگاه ها از اقتصاد مقاومتی در دولت را سازمان مدیریت تعیین کرده و بر اجرای آن رصد می کند.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به تسنیم مبنی براینکه در فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری صراحتا آمده که باید ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تشکیل شود، قاعدتاً این ستاد باید فراقوه ای باشد، آیا تا کنون طرحی در این خصوص در دولت مطرح شده است؟ گفت: مسئولیت اقتصاد مقاومتی در دولت با سازمان مدیریت است و در قوای دیگر نیز به طور حتم دستگاه مسئول تعیین شده است اما در خصوص فرمانده باید این را گفت که طرحی در مجلس مطرح بود که کارگروهی متشکل از سه قوه تشکیل شود.

وی در پاسخ به تأکید تسنیم مبنی براینکه بنابراین فرمانده اقتصاد مقاومتی هنوز مشخص نشده است؟ ادامه داد: فرمانده اقتصاد مقاومتی بعد از تشکیل کمیته مشترک سه قوه انتخاب می شود.

اصلاح قانون مجازات اخلال گران اقتصادی
معاون وزیر اقتصاد همچنین از اصلاح قانون مجازات اخلال گران اقتصادی در این وزارت خانه خبر داد و گفت: براساس این طرح، پیش فروش های غیرقانونی مسکن، خودرو، شرکت های هرمی، پذیره نویسی غیرمجاز در بازار اولیه، تشکیل و راه اندازی شرکت های بیمه به صورت غیرقانونی، اخلال در سامانه های اینترنتی مالی، جذب سپرده های غیرمجاز و غیرقانونی و ... مشمول مجازات های جدید خواهد شد.

محمدی با تأکید براینکه بازارهای مالی، پولی، سرمایه، بیمه مشمول مجازات جدید اخلال گران اقتصادی خواهند شد، تصریح کرد: هر گونه اقدامی که مخل اقتصاد کشور باشد در این طرح مشمول مجازات می شود؛ این طرح وسیع تر از بازار پول و موسسات غیرمجاز است.

وی تأکید کرد: امید می رود این طرح با تصویب در کمیسیون اقتصادی، در دولت نیز تصویب شود و بعد با همکاری قوه قضائیه اجرایی شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده