ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پرونده خودرو «فولکس واگن» دست به جیب شد

پرونده خودرو/ «فولکس واگن» دست به جیب شد

ایسنا/ فولکس واگن برای آرام کردن مشتریان آمریکایی و رهبران اتحادیه آلمانی ناراضی از واکنش این شرکت به رسوایی تقلب در تستهای آلایندگی خودروهای دیزلی، اقدامات جدیدی را انجام خواهد داد.
زیرمجموعه فولکس واگن در آمریکا اعلام کرد این خودروساز به مشتریان آمریکایی مدلهای دیزلی که مطابق با استانداردهای آلایندگی دولت نبوده اند، هزار دلار اعتبار عرضه می‌کند.
این خودروساز اعلام کرد مالکان آمریکایی 500 هزار دستگاه خودروی فولکس واگن و آئودی که مجهز به موتور دیزلی تی دی آی دو لیتری هستند، می‌توانند یک کارت ویزای 500 دلاری و یک کارت 500 دلاری نمایندگی و سه سال خدمات امداد جاده ای رایگان دریافت کنند.

اقدام مذکور جدیدترین تلاش فولکس واگن برای آرام کردن مالکان خودروهایی است که از طرحهای این خودروساز برای اصلاح مدلهای آلاینده به خشم آمده اند. این شرکت هشدار داده است هزینه‌های اصلاح خودروهای آلاینده ممکن است به چند میلیارد یورو برسد.
رسوایی تقلب فولکس واگن در سپتامبر افشا شد و این خودروساز آلمانی اقرار کرد در تستهای مربوط به آلایندگی اکسید نیتروژن در آمریکا تقلب کرده است. بحران مذکور هفته گذشته پس از اینکه فولکس واگن اعلام کرد میزان آلایندگی دی اکسید کربن و مصرف سوخت حدود 800 هزار خودروی به فروش رفته در اروپا را کمتر از سطح واقعی برآورد کرده است، عمیق‌تر شد.

فولکس واگن اعلام کرد به مذاکره با رگولاتورهای آمریکایی و کانادایی درباره راه‌های جبران خسارت از جمله بازخرید خودروهای آلاینده از مشتریان ادامه می‌دهد.
ریچارد بلومنتال و ادوارد مارکی، سناتورهای آمریکایی در واشنگتن از فولکس واگن خواستند برای مشتریانش گزینه بازخرید را فراهم کند و تایید کند همه مشتریان از حق شکایت برخوردار هستند.
با اینهمه دادستانهای کل 47 ایالت و منطقه کلمبیا با صدور بیانیه ای اعلام کردند اقدامات فولکس واگن برای مشتریانش بهیچ وجه از شدت فریبکاری و آسیبهای محیط زیستی وارد شده از سوی این شرکت کم نمی‌کند.

طبق اعلام فولکس واگن، حدود 482 هزار خودروی چهار سیلندر با موتورهای دیزلی که از سال 2009 در آمریکا به فروش رفته اند، به نرم افزاری مجهز بوده اند که در تستهای دولتی میزان آلایندگی اکسید نیتروژن آنها را کمتر از سطح واقعی نشان داده است.
بسته حسن نیت این خودروساز آلمانی شامل مدلهای مجهز به موتور دیزلی تی دی آی وی 6 سه لیتری مانند توارگ نمی‌شود. این شرکت هفته گذشته به نمایندگیهای آمریکایی و کانادایی خود اعلام کرد فروش برخی از مدلهای سال 2014 تا 2016 را متوقف کنند.

سازمان حفظ محیط زیست آمریکا مدعی شده است برندهای گروه فولکس واگن نرم افزار غیرقانونی را در بعضی از مدلهای دیزلی مجهز به موتور سه لیتری نصب کرده اند.
بر اساس گزارش رویترز، در آلمان تاثیر مالی این رسوایی تنشها میان مدیریت فولکس واگن و رهبران اتحادیه کارکنان را بر سر طرح کاهش سالانه یک میلیارد یورو (1.08 میلیارد دلار) هزینه تا پایان سال 2019 تشدید کرده است.

ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن در بیانیه مشترکی با نماینده رهبر ارشد اتحادیه کارکنان این شرکت اظهار کرد: اتحادیه در گفت و گوهای مربوط به آینده این شرکت در 10 روز آینده حضور خواهد داشت.
هیات نظارتی فولکس واگن قرار است در نشستی که 20 نوامبر برگزار می‌شود، طرحهای هزینه کارخانه، تجهیزات و فناوری برای سالهای آینده را تصویب کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده