ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایرانسرا باغچه جوق - ماکو

ایرانسرا/ باغچه جوق - ماکو

گردشگری ایران/ روستای باغچه جوق(در زبان ارمنی یعنی ده)در فاصله 6 کیلومتری شهر ماکو و حدود 2 کیلومتری از سمت غرب جاده اصلی بازرگان قرار دارد.

این روستا از غرب به دامنه کوه چرکین و چشمه ای به نام کلیسا منتهی می شود.در بخش جنوب شرقی روستای باغچه جوق،ساختمان مجلل و تاریخی قصر باغچه جوق قرار دارد که مربوط به اواخر دوره قاجاریه است.

بانی آن تیمور تیموری معروف به اقبال السلطنه ماکوئی یکی از حکام مقتدر وقت و از سرداران مظفرالدین شاه است.


این قصر به علت ویژگی های ممتاز معماری و هنری در سال 1353 برای بازدید عموم آماده شد و به عنوان کاخ موزه باغچه جوق ماکو مورد بهره برداری قرار گرفت.

قصر تاریخی باغچه جوق که از یک ساختمان دو طبقه تشکیل شده در داخل محوطه باغی به مساحت 11 هکتار قرار دارد.مرمت و الحاقات بعدی ساختمان نیز به پسر ماکویی نسبت داده شده است.

معماری کاخ تلفیقی است از معماری سنت ایرانی و غربی ،به ویژه معماری روسیه اواخر سده نوزدهم.

نمای خارجی بنا با مجسمه های گچی که سردرها نرده های گچی لبه بام را زینت داده اند.ساختمان سنگی با آشپزخانه کاخ که با سنگ های صیقلی و تراش خورده ساخته شده است و استخر بزرگ باغ که جوی آبی از آن به قسمت های مختلف باغ جاری است از دیگر دیدنی های باغچه جوق به حساب می آید.

ایرانسرا/ باغچه جوق - ماکو

ایرانسرا/ باغچه جوق - ماکو

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X