ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

انتقاد مسکو از کارشکنی دیپلماتیک آلمان

انتقاد مسکو از کارشکنی دیپلماتیک آلمان

ایرنا/ روسیه از خودداری آلمان از صدور روادید سفر به وزیر کشاورزی این کشور برای سفر به برلین به منظور شرکت در نمایشگاه بین المللی کشاورزی این شهر انتقاد کرد.

وزارت کشاورزی روسیه روز جمعه در بیانیه ای با انتقاد از تصمیم وزارت خارجه آلمان برای عدم صدور روادید سفر به آلکساندر تکاچوف وزیر کشاورزی روسیه اعلام کرد: در پاسخ به این اقدام تمام هیات وزارت کشاورزی روسیه از سفر به برلین خودداری می کند.
وزیر کشاورزی روسیه قرار بود در نمایشگاه بین المللی کشاورزی برلین به نام «هفته سبز-2016» که امروز افتتاح شد، شرکت کند.
در بیانیه وزارت کشاورزی روسیه گفته شده است: نام «آلکساندر تکاچوف» وزیر کشاورزی روسیه در فهرست مقامهای روس مشمول تحریم اتحادیه اروپا ازجمله آلمان قرار دارد و به همین دلیل از صدور روادید سفر به این کشور خودداری شده است.
«این اقدام شرکت هیات روسی در نمایشگاه برلین را با توجه به این که در چارچوب آن برنامه های بین المللی در سطح وزیران از جمله همایش کشاورزی جهانی برنامه ریزی شده بود ناممکن ساخته است.»
در بیانیه با انتقاد از تحریم های آلمان در مورد روسیه گفته شده است این گونه اقدامات هیچ منفعتی برای همکاری های دوجانبه روسیه و آلمان ندارد. بر اساس ارزیابی کارشناسان تحریم های ضدروسی حدود یک میلیارد یورو به کشاورزان المانی زیان وارد کرده است.
اتحادیه اروپا از دو سال پیش در پیروی از سیاست های امریکا در قبال روسیه برای مجازات این کشور در مساله اوکراین چند بسته تحریم علیه مسکو و جمعی از مقامهای روس اعمال کرده است که اخیرا واشنگتن و بروکسل ان را تمدید کرد.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده