ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر بهداشت: مناطق محروم کشور همچنان کمبود پزشک دارند

معاون وزیر بهداشت: مناطق محروم کشور همچنان کمبود پزشک دارند

ایرنا/ معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما هنوز در مناطق محروم کشور کمبود نیروی انسانی به ویژه پزشک متخصص داریم که امیدواریم بخشی از این کمبود را در مهرماه امسال در توزیع پزشکان متخصص جبران کنیم.

محمد آقاجانی افزود: برای جبران این کمبود نباید از طرح اجباری خدمت ویژه پزشکان استفاده کنیم چرا که طرح اجباری برای خدمت پزشکان زیبنده جامعه پزشکی نیست.
وی ادامه داد: ولی ما باید تعرفه های پزشکی را به گونه ای تضمین کنیم که خود پزشکان با اشتیاق فراوان برای خدمت به مردم به مناطق محروم بروند.
آقاجانی تصریح کرد: اگرچه در جریان طرح تحول نظام سلامت که از 15 اردیبهشت سال 93 در کشور آغاز شد، تعداد پزشکان متخصص تمام وقت در مناطق محروم سه برابر شد، اما همچنان در برخی مناطق دورافتاده و محروم با کمبود پزشک مواجه هستیم.
وی با بیان اینکه پزشک تمام وقت که فقط در بخش دانشگاهی فعالیت می کند می تواند مردم را در برابر هزینه ها محافظت کند، خاطرنشان کرد: مردم ساکن در مناطق محروم از حیث اقتصادی با مشکل مواجه هستند و به ندرت می توانند از خدمات بخش خصوصی استفاده کنند به همین منظور تاکید وزارت بهداشت برای ارائه خدمت در مناطق محروم این است که پزشکان تمام وقت در این مناطق افزایش یابند.
معاون وزیر بهداشت ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح تحول سلامت در کشور که به طور جدی در حال انجام است، به گونه ای عمل شود که شمار پزشکان را در مناطق محروم گسترش دهد.
وی ادامه داد:خوشبختانه طرح تحول سلامت به گونه ای پیش رفت که در آخرین نظرسنجی که از مناطق محروم صورت گرفت بیش از 42 درصد پزشکان اعزام شده به مناطق محروم اعلام آمادگی کردند که با اشتیاق در این مناطق خواهند ماند.
به گفته وی، اکنون یک هزار و 400 پزشک متخصص در شهرهای کمتر توسعه در حال خدمت هستند و با گذشت یکسال از اجرای طرح تحول سلامت، اشتیاق پزشکان مستقر در مناطق محروم در راستای اجرای طرح تحول نظام سلامت در مناطق محروم فراوان است.
معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: از اردیبهشت سال گذشته و همزمان با اجرای طرح تحول سلامت تاکنون بیش از سه میلیون و 700 هزار روستایی، ساکن حاشیه شهرها و مناطق کمتر برخوردار شهری از خدمات کاهش پرداخت هزینه های بستری، بهره مند شدند.
وی ادامه داد: با اجرای این برنامه 291 بیمارستان در 331 شهر محروم و کم برخوردار کشور از خدمات پنج هزار و 450 پزشک عمومی، متخصص و فوق تخصص برخوردار شدند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده