ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استیو جابز علاقه‌ای به حمل کارت شناسایی و تردد در شرکت اپل نداشت

استیو جابز علاقه‌ای به حمل کارت شناسایی و تردد در شرکت اپل نداشت

فارنت/ همه استیو جابز را به متفاوت فکر کردن و متفاوت عمل کردن می‌شناسند. شعار اصلی اسطوره اپل نیز همین شعار متفاوت اندیشیدن بود. اما این متفاوت بودن گاهی اوقات به رفتار خارج از قواعد اجتماعی و سازمانی نیز منجر می‌شود.

پیش از این در فارنت برایتان نوشته بودیم که خودرو استیو جابز هیچگاه پلاک نداشته و شنیده بودیم که استیو جابز از پوشیدن یونیفرم یک شکل سازمانی متنفر بوده و حالا Arno Gourdol مدیر ارشد ادوبی یک موضوع دیگر به این لیست اضافه کرده است و آن این است که استیو جابز همواره از حمل کارت ورود و خروج شرکتی که برای ورود به بخش‌های مختلف شرکت‌ها استفاده می‌شود امتناع می‌کرد.

کارت‌های شناسایی یا اصطلاحا ID badge در شرکت اپل برای ورود به بخش‌های مختلف این شرکت و گذر از درب‌های کاملا اتوماتیک استفاده می‌شود و بسیار بسیار افراد کمی وجود دارند که کارتی برای باز کردن تمام درب‌ها و ورود به تمام قسمت‌های اپل داشته باشند.

این بدان معناست که استیو جابز که مدام در بخش‌های مختلف این شرکت در حال تردد بوده احتمالا در پشت درهای بسته گرفتار می‌شده است. Gourdol خاطرنشان کرده است که به همین دلیل هنگام تردد استیو جابز در داخل شرکت اپل یک نفر او را همراهی می‌کرد. هیچ کسی دلیل این موضوع را دقیقا نمی‌داند اما شاید به نوعی اصرار استیو جابز برای عدم تمرکز مکانی در داخل شرکت دلیل این امر بوده است.

پیش از این در روایتی مشابه در کتاب دیگری با نام انقلاب اپل یکی از کارمندان اپل اعلام کرده بود که استیو جابز معمولا برای ورود به بخش‌هیا مختلف درب می‌زد و او تنها کسی بود که از این روش استفاده می‌کرد. او قوانین را رعایت نمی‌کرد و فکر می‌کرد که این قوانین که خودش صادر کرده برای خود او نیست!

همانطور که اشاره کردیم استیو جابز از معدود کسانی بود که با یک خودرو بدون پلاک تردد می‌کرد. برای فهمیدن روایت کامل و اینکه استیو جابز چطور از یک ترفند قانونی بدین منظور استفاده می‌کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X