ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مقیمی: ۹۶۰ نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند

مقیمی: ۹۶۰ نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند

نسیم/ رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورخطاب به مجریان انتخاباتی گفت: طبق ماده 60 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مجریان و ناظران انتخابات حق ندارند له یا علیه داوطلبی تبلیغ کنند.
وی در ادامه گفـت: 960 نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند.

مقیمی، رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشور در همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور گفت: نظام اسلامی ما اصل تفکیک قوا را به خوبی اعمال کرده ومردم با برگزاری انتخابات مستقیم و غیر مستقیم در امور کشور نظارت دارند.
مقیمی افزود: امسال تجربه برگزاری دو انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در کشور داریم و از آن به بعد هر دو سال یکبار انتخابات برگزار می شود.
رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورخطاب به مجریان انتخاباتی گفت: طبق ماده 60 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مجریان و ناظران انتخابات حق ندارند له یا علیه داوطلبی تبلیغ کنند.
وی گفـت: 960 نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند.
مقیمی افزود: ستاد شناسایی جرایم انتخاباتی در قوه قضاییه تشکیل شده و با فوریت با خلافهای انتخاباتی حتی جزئی برخورد می شود.
وی از اساتید دانشگاهها ، مدرسان حوزه ، حقوقدانان ، اقتصاددانان و مهندسان و افراد باتجربه خواست تا در انتخابات پیش رو داوطلب شوند.
رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورگفت: حضور حداکثری و رقابت تنگاتنگ و سالم با شرایط یکسان وباطل نشدن صندوق ها و حوزه های انتخاباتی از اهداف ما در برگزاری انتخابات امسال است.
مقیمی افزود: مهم تر از روز انتخابات ایجاد آرامش در شب انتخابات است که رئیس ستاد انتخابات و داوطلبان باید بعد از اعلام نتیجه مردم را به آرامش دعوت کنند.
وی افزود: صدا و سیما طبق قانون مکلف است درباره انتخابات مردم را آگاه و وظایف مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را تبیین کند.
رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورگفت:طبق ماده 11 قانون انتخابات همه نهادها و ادارات دولتی باید امکانات خود را در اختیار فرمانداری ها قرار دهند .
مقیمی همچنین از فرمانداران و بخشداران خواست تا هم نشاط سیاسی و هم امنیت را در منطقه و حوزه خود ایجاد کنند و با فعالیتهای زودرس انتخاباتی در شهرستان خود برخورد کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X