مقیمی: ۹۶۰ نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند

مقیمی: ۹۶۰ نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند

نسیم/ رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورخطاب به مجریان انتخاباتی گفت: طبق ماده 60 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مجریان و ناظران انتخابات حق ندارند له یا علیه داوطلبی تبلیغ کنند.
وی در ادامه گفـت: 960 نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند.

مقیمی، رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشور در همایش آموزشی فرمانداران و بخشداران جنوب شرق کشور گفت: نظام اسلامی ما اصل تفکیک قوا را به خوبی اعمال کرده ومردم با برگزاری انتخابات مستقیم و غیر مستقیم در امور کشور نظارت دارند.
مقیمی افزود: امسال تجربه برگزاری دو انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را در کشور داریم و از آن به بعد هر دو سال یکبار انتخابات برگزار می شود.
رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورخطاب به مجریان انتخاباتی گفت: طبق ماده 60 قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی مجریان و ناظران انتخابات حق ندارند له یا علیه داوطلبی تبلیغ کنند.
وی گفـت: 960 نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند.
مقیمی افزود: ستاد شناسایی جرایم انتخاباتی در قوه قضاییه تشکیل شده و با فوریت با خلافهای انتخاباتی حتی جزئی برخورد می شود.
وی از اساتید دانشگاهها ، مدرسان حوزه ، حقوقدانان ، اقتصاددانان و مهندسان و افراد باتجربه خواست تا در انتخابات پیش رو داوطلب شوند.
رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورگفت: حضور حداکثری و رقابت تنگاتنگ و سالم با شرایط یکسان وباطل نشدن صندوق ها و حوزه های انتخاباتی از اهداف ما در برگزاری انتخابات امسال است.
مقیمی افزود: مهم تر از روز انتخابات ایجاد آرامش در شب انتخابات است که رئیس ستاد انتخابات و داوطلبان باید بعد از اعلام نتیجه مردم را به آرامش دعوت کنند.
وی افزود: صدا و سیما طبق قانون مکلف است درباره انتخابات مردم را آگاه و وظایف مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی را تبیین کند.
رئیس ستاد انتخابات و معاون وزیر کشورگفت:طبق ماده 11 قانون انتخابات همه نهادها و ادارات دولتی باید امکانات خود را در اختیار فرمانداری ها قرار دهند .
مقیمی همچنین از فرمانداران و بخشداران خواست تا هم نشاط سیاسی و هم امنیت را در منطقه و حوزه خود ایجاد کنند و با فعالیتهای زودرس انتخاباتی در شهرستان خود برخورد کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقیمی: ۹۶۰ نفر نظارت بر انتخابات امسال را بر عهده دارند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X