ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابنیه «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

ابنیه/ «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

هنر آنلاین/ مجموعه سعدالسلطنه به‌عنوان یکی از بناهای تاریخی شهر قزوین یک بنای آجری مربوط به دوره قاجار است. با تصمیم سازمان میراث فرهنگی، این مکان به پژوهشکده هنر و موسیقی تغییر کاربری داده است.

پدرام پاکزاد و فرهاد خادم‌پور به‌عنوان طراحان و بازسازان این پروژه فعالیت خود را از سال 92 آغاز کرده و در بهار سال 93 به اتمام رسانده‌اند. این پروژه رتبه دوم جایزه معمار 93 را در بخش بازسازی به دست آورده است.
طراحان پروژه سعی در حفظ خصوصیت و ویژگی‌های معماری بنا داشته و تا حد امکان از تغییرات پرهیز کرده‌اند؛ به همین دلیل طرح خود را بر اساس تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن شکل داده‌اند تا هویت بنا دچار دگرگونی شدید نشود.

عناصر، حجم‌ها و خطوط از ماهیت پروژه الهام گرفته و با تغییر جزئی با رویکردی پست‌مدرن، شکلی جدید از این پژوهشکده را به نمایش گذاشته است. پژوهشکده موسیقی به‌عنوان فضایی برای گسترش و کنکاش درون موسیقی به کار می‌رود، به همین دلیل از رنگ سفید به‌عنوان عنصر الحاقی استفاده شده است.

ابنیه/ «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

ابنیه/ «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده