ابنیه «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

ابنیه/ «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

هنر آنلاین/ مجموعه سعدالسلطنه به‌عنوان یکی از بناهای تاریخی شهر قزوین یک بنای آجری مربوط به دوره قاجار است. با تصمیم سازمان میراث فرهنگی، این مکان به پژوهشکده هنر و موسیقی تغییر کاربری داده است.

پدرام پاکزاد و فرهاد خادم‌پور به‌عنوان طراحان و بازسازان این پروژه فعالیت خود را از سال 92 آغاز کرده و در بهار سال 93 به اتمام رسانده‌اند. این پروژه رتبه دوم جایزه معمار 93 را در بخش بازسازی به دست آورده است.
طراحان پروژه سعی در حفظ خصوصیت و ویژگی‌های معماری بنا داشته و تا حد امکان از تغییرات پرهیز کرده‌اند؛ به همین دلیل طرح خود را بر اساس تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن شکل داده‌اند تا هویت بنا دچار دگرگونی شدید نشود.

عناصر، حجم‌ها و خطوط از ماهیت پروژه الهام گرفته و با تغییر جزئی با رویکردی پست‌مدرن، شکلی جدید از این پژوهشکده را به نمایش گذاشته است. پژوهشکده موسیقی به‌عنوان فضایی برای گسترش و کنکاش درون موسیقی به کار می‌رود، به همین دلیل از رنگ سفید به‌عنوان عنصر الحاقی استفاده شده است.

ابنیه/ «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

ابنیه/ «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابنیه «سعدالسلطنه» ؛ یک پروژه بازسازی با رویکرد تلفیق معماری سنتی و پست‌مدرن» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X