اعطا بورسیه به دانشجویان نخبه دوره دکتری علوم شناختی

کمال خرازی عصر پنجشنبه در دیدار با روسای دانشگاه های آذربایجان شرقی در تبریز اظهار کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی به منظور تربیت هیأت علمی در حوزه علوم و فناوری های شناختی از بین نخبگان دانشگاهی، افرادی را برای گذراندن دوره های دکتری تخصصی به خارج از کشور اعزام و حمایت می کند.
وی ادامه داد: علوم شناختی یکی از دانش های نو است که در کنار نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و فناوری اطلاعات مجموعه دانش های همگرا را تشکیل می دهند.
خرازی اظهار کرد: این رشته از زیرمجموعه های علم اعصاب، روان شناسی، زبان شناسی، هوش مصنوعی و فلسفه ذهن تشکیل شده و کاربرد وسیعی در رشته های فرعی مانند پزشکی، آموزش و پرورش، جامعه شناسی، سیاست، علوم اطلاعات، ارتباطات و رسانه های گروهی، مهندسی پزشکی، مهندسی فرمان و کنترل و حتی علوم دفاعی و جنگ پیدا کرده است.
وی اضافه کرد: مؤسسات تحقیقاتی و دانشگاه های بسیاری به تحقیق در زمینه علوم شناختی اشتغال دارند و در آذربایجان شرقی مجموعه های مرتبط به خوبی در کنار هم قرار گرفته و در این خصوص فعالیت می کنند.
رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی ادامه داد: مهم ترین عامل در ایجاد یک حرکت انگیزشی در جامعه حمایت مدیران بالادستی است که خوشبختانه در آذربایجان شرقی مدیریت ارشد استان با حمایت ویژه و تاسیس منطقه ویژه علم و فناوری ربع رشیدی توانسته است مجموعه دانشگاه ها را دور هم جمع کرده و در حوزه فناوری های نوین کار کند.
وی تاکید کرد: ظرفیت های بسیار بالای دانشگاه های آذربایجان شرقی نشان دهنده توانای های بالای این استان در حوزه علوم و فناوری های شناختی است و پیشرفت های خوبی را شاهد هستیم.
خرازی گفت: متاسفانه در کشور ما کارگروهی به خوبی معنا نگرفته و ریشه های این موضوع را باید در ریشه های فرهنگی و آموزشی جستجو کرد.
وی اظهار کرد: سیستم آموزش و پرورش در کشور ما قهرمان پروری است و دانش آموزان در مدارس یاد گرفته اند از یکدیگر جلو بزنند و کار گروهی معنا ندارد.
رئیس ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت: امروزه دنیا در سطح خدمات، پزشکی و مهندسی وارد علوم و فناری های شناختی شده و آموزش و پرورش در دنیای امروز شناختی است و ما نیز باید از سن پیش دبستانی مهارت های تفکر، استدلال و داوری را به کودکان آموزش دهیم.
وی تاکید کرد: گرفتاری های اجتماعی بسیاری در کشور وجود دارد بر این اساس باید با دید شناختی به مسایل نگریست و نسبت به احصا آن عمل کرد.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعطا بورسیه به دانشجویان نخبه دوره دکتری علوم شناختی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X