ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: هیات های اجرایی صلاحیت ها را عمیق بررسی نکردند

نماینده مجلس: هیات های اجرایی صلاحیت ها را عمیق بررسی نکردند

خانه ملت/ نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رفت هیات اجرایی انتخابات صلاحیت ها را عمیق تر بررسی می کرد.

محمد جواد کولیوند در خصوص عملکرد هیات اجرایی در تایید صلاحیت ها گفت: به نظر می رسد هیات اجرایی صلاحیت افراد را بدون هیچ حساسیت خاصی بررسی کرد در صورتی که می توانست با بررسی عمیق تر نامزدها انتخاباتی را برگزیند.

نماینده مردم کرج در مجلس نهم شورای اسلامی با بیان اینکه هیات اجرایی تایید صلاحیت ها را سطحی بررسی کرد ادامه داد: برخی افراد که درادوار گذشته رد صلاحیت شده بودند از فیلتر هیات اجرایی عبور کردند در حالی که باید دلیل رد صلاحیت در دوره گذشته مد نظر قرار گرفته می شد.

وی همچنین گفت: در برخی موارد هیات اجرایی یا استعلام نگرفت و یا چون جواب استعلام در زمان مقرر به دستشان نرسید، صلاحیت افراد را تایید کردند. به نظر می رسد آنها از این جهت که دو فیلتر دیگر بعد از آنها برای بررسی صلاحیت ها وجود دارد با حساسیت لازم پرونده کاندیداها را بررسی نکردند.

این نماینده اعتقاد دارد که هیات اجرایی نباید مسئولیت خود را بر دوش شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت ها می انداخت چرا که این کار برای کشور هزینه بر خواهد بود.

کولیوند تاکید کرد: با این حال شورای نظارت استان و شورای نگهبان صلاحیت ها را بررسی خواهند کرد. البته شورای نگهبان بر عملکرد هیات اجرایی را نظارت کرده و در صورت بروز خطا، ورود خواهد کرد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر فردی به نظر هیات اجرایی انتخابات اعتراضی دارد می تواند شکایت خود را مطرح کند. این شکایت در هیات نظارت استان و بدون حضور هیات اجرایی بررسی می شود و اگر حقی ضایع شده باشد اقدامات لازم انجام می گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده