ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده مجلس: اجازه نمی‌دهیم بازرسان آژانس، اطلاعات کشورمان را به حراج بگذارند

نماینده مجلس: اجازه نمی‌دهیم بازرسان آژانس، اطلاعات کشورمان را به حراج بگذارند

میزان/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارنظر آمانو در مورد وجود تعهدات فراپروتکلی برای ایران را اقدامی در جهت ایجاد جنگ روانی دانست و گفت: ما به آمانو و مجموعه آژانس اطمینان نداشته و بازرسان آنها را نیز کنترل می کنیم که جاسوس نباشند و اطلاعات کشورمان را حراج نکنند.

محمد صالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی میزان در مورد اظهارنظر آمانو در مورد اینکه تعهدات ایران فراتر از پروتکال الحاقی است، افزود: اظهارات آمانو در این مدت فراز و نشیب بسیاری داشته است و مطالبی را مطرح کرده که با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ما مطرح نشده و در متن برجام هم آورده نشده است.

وی با بیان اینکه پروتکل الحاقی به لحاظ حقوقی در مقایسه با برجام از جایگاه پایین‌تری برخوردار است، اظهارکرد: پروتکل الحاقی بخشی از ضمیمه برجام است و ما نمی‌توانیم این دو را از هم جدا بدانیم لذا اینکه بگوییم که آنچه که در برجام آمده فراتر از پروتکل الحاقی است، قابل باور نیست.

عضو هیات رئیسه فراکسیون اصولگرایان تاکید کرد: سخنان آمانو بیشتر در جهت ایجاد جنگ روانی بوده و از نظر ما قابل قبول نیست چراکه آمانو در این مدت دارای شخصیت متزلزلی بوده و رفتار متفاوتی در آمریکا و ایران داشته است بنابراین نمی‌توان به مباحثی که مطرح می‌کند، اطمینان کرد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما به آمانو و مجموعه آژانس اطمینان نداریم و معتقدیم حتی بازرسانی که از سوی آنها به ایران فرستاده می‌شوند باید به طور دقیق کنترل شوند که جاسوس سرویس های بیگانه نباشند و از این طریق اطلاعاتی که داریم به حراج گذاشته نشود چراکه اطلاعات حوزه های هسته ای و دفاعی به عنوان ذخیره های راهبردی ما محسوب می شوند بنابراین این مهم باید در اجرای برجام جدی گرفته شده و این موضوع به گونه ای رصد شود که ضربه‌ای به امنیت ملی ما وارد نسازد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده