ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آزمایشگاه دوپینگ مسکو تعلیق شد

آزمایشگاه دوپینگ مسکو تعلیق شد

ایسنا/ به دنبال انتشار گزارش 323 صفحه ای وادا پیرامون وجود دوپینگ سازمان یافته و دولتی در دوومیدانی روسیه، تصمیم وادا مبنی بر تعلیق آزمایشگاه بین المللی دوپینگ مسکو، به سرعت اجرا شد.
وادا با اعلام این خبر تصریح کرد: محرومیت این آزمایشگاه از اقدامات ضد دوپینگ شامل تمامی آزمایشات ادرار و نمونه های خونی است، اما این مرکز سه هفته مهلت دارد در خواست تجدید نظر خود را به دادگاه حکمیت ورزش(CAS) ارائه کند.
آزمایشگاه مسکو به دلیل تخلفات گسترده‌ای که در پنهان کاری و نابود سازی بیش از 1400 نمونه دوپینگ ورزشکاران روسی داشته و از طرفی تحت نفوذ برخی عناصر دولتی این کشور بوده، فاقد وجاهت بین المللی مبارزه با دوپینگ بوده و به همین دلیل تعلیق شد.
وادا در این خصوص تصریح کرد: حالت تعلیق حداقل برای شش ماه باقی خواهد ماند و این تصمیم برابر آیین نامه قید شده پیرامون آزمایشگاه های مورد تایید وادا به تمامی اعضا، کمیته های ملی المپیک ، کمیته بین المللی المپیک و تمامی فدراسیون های بین المللی ابلاغ می شود.
از طرفی با توجه به اینکه در آزمایشگاه ها ضد دوپینگ وادا نمونه ها گاه برای چندین سال و جهت کارهای پژوهشی و آزمایشات دوباره نگهداری می شوند، مقرر شد نمونه های بایگانی شده در این آزمایشگاه به سرعت و با حفظ نکات ایمنی به یک آزمایشگاه دیگر مورد تایید وادا منتقل شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X