ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو کمیسیون شوراها: هیات نظارت صلاحیت ها را فله‌ای بررسی نکرده است

عضو کمیسیون شوراها: هیات نظارت صلاحیت ها را فله‌ای بررسی نکرده است

خانه ملت/ نایب رئیسه کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هیات اجرایی بر اساس قانون صلاحیت را بررسی کرد و اینکه گفته می شود فله ای رد صلاحیت صورت گرفته درست نیست.

محمد ابراهیم رضایی در خصوص تایید صلاحیت ها در هیات اجرایی که مرحله اول بررسی صلاحیت است گفت: به نظر می رسد که هیات اجرایی با توجه به اینکه فیلتر های بعدی برای تایید صلاحیت وجود دارد در مرحله اول سخت گیری نکردند و با حساسیت کمتری صلاحیت کاندیداها را تایید کردند.

نماینده مردم خمین در مجلس نهم شورای اسلامی ادامه داد: به نظر می رسد که هیات اجرایی در دریافت استعلام ها سخت گیری نکردند و بسیاری از نامزدها را با این نگاه که هیات نظارت در دو مرحله پرونده ها را بررسی می کند، تایید کردند.

وی در این باره که گفته می شود هیات اجرایی ترکیب دولتی دارد گفت: این حرف درست نیست، چرا که تنها فرماندار از سوی دولت در این هیات حضور دارد و مابقی اعضای هیات اجرایی در واقع معتمدین مردم هستند. دولت افرادی معتمد محلی را به شورای نگهبان معرفی می کند و این شورا در نهایت تعدادی از افراد را تایید و به عنوان هیات اجرایی هر استان انتخاب می کند.

این نماینده با بیان اینکه کسی نباید نگران بی قانونی در برگزاری انتخابات باشد تاکید کرد: سیر برگزاری انتخابات طبق قانون انجام می شود که خدا را شکر در این زمینه قانون شفاف و بدون نقصی داریم.

رضایی با تاکید بر اینکه در واقع اجرای انتخابات با مردم است، ادامه داد: اگر فردی به رد صلاحیتش در مرحله هیات اجرایی اعتراض دارد آن را در هیات نظارت استانی رسیدگی می شود و اگر حقی از آنها ضایع شده است، استیفا می شود.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حتی اگر در هیات نظارت استانی حقی ضایع شود، در قانون این موضوع پیش بینی شده و رسیدگی به آن به شورای نگهبان و هیات نظارت مرکز سپرده شده است بنابراین کسی نگران ضایع شدن حقش نباشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده