ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون وزیر نفت: قیمت ۸.۵ سنتی خوراک گاز پتروشیمی‌ها تنها حدس و گمان است

معاون وزیر نفت: قیمت ۸.۵ سنتی خوراک گاز پتروشیمی‌ها تنها حدس و گمان است

تسنیم/ معاون وزیر نفت قیمت ۸.۵ سنتی خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را تنها حدس و گمان اعلام کرد.

عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی قیمت تعیین شده برای خوراک گاز واحدهای پتروشیمی را در فرمول جدید بین 8 تا 8.5 سنت اعلام کرده است، گفت: باور بفرمایید هرچه گفته شد حدس و گمان است.

روز گذشته فرمول پیشنهادی وزارت نفت برای تعیین قیمت فروش گاز طبیعی به‌عنوان خوراک واحدهای پتروشیمی از سوی معاون اول رییس‌جمهور مورد موافقت قرار گرفت و ابلاغ شد.

بر اساس اعلام دولت، پس از آنکه وزیر نفت فرمول پیشنهادی تعیین قیمت گاز طبیعی خوراک واحدهای پتروشیمی را به اسحاق جهانگیری ارائه کرد، معاون اول رییس جمهور فرمول یادشده را فرمولی مناسب ارزیابی کرد که می‌تواند اطمینان لازم را به سرمایه گذاران در صنعت مهم پتروشیمی بدهد.

گفته شد، به‌دلیل اهمیت موضوع، وزارت نفت هماهنگی‌های لازم را با وزارت امور اقصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور به عمل آورده است و فرمول پیشنهادی به امضای وزیر امور اقتصادی و دارایی و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور نیز رسیده است.

در خبر دولت تاکید شده بود، جزئیات فرمول تعیین قیمت گاز طبیعی خوراک واحدهای پتروشیمی که از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ شده است، به‌زودی توسط وزارت نفت اطلاع رسانی خواهد شد.

در عین حال، شب گذشته و صبح امروز رئیس و نایب رئیس انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی با انجام مصاحبه‌های جداگانه اعلام کردند براساس فرمول ابلاغ شده قیمت خوراک گازی واحدهای پتروشیمی بین 8 تا 8.5 سنت است.

این در حالی است که کهتری کارشناس صنعت پتروشیمی هم در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرد: نرخ 8.5 سنت اعلام‌شده برای خوراک گاز واحدهای پتروشیمی از سوی انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی تفسیر این انجمن است و مورد تأیید وزارت نفت نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده