ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اظهار تاسف برزگر به ثبت نشدن "روز ملی کشتی" در تقویم رسمی

اظهار تاسف برزگر به ثبت نشدن "روز ملی کشتی" در تقویم رسمی

ایسنا/ پیشکسوت کشتی با اظهار تاسف نسبت به ثبت نشدن "روز ملی کشتی" در تقویم رسمی کشور، گفت: کشتی جزو فرهنگ، آداب و رسوم ایران است و باید یک روز به نام روز ملی کشتی در تقویم ثبت می‌شد.
منصور برزگر تصریح کرد: من واقعا متاسفم و نمی دانم به چه دلیلی شورای عالی انقلاب فرهنگی مخالف نامگذاری روزی به نام روز ملی کشتی بود.
وی افزود: انتقاد من بر این است که اگر ما ایرانی هستیم و فرهنگ خود را ایرانی می دانیم، باید بگویم که کشتی جزو فرهنگ، آداب و رسوم ایران است. در تاریخ و شاهنامه، فرهنگ ایرانیان را در تمام جوامع با کشتی می‌شناسند.
برزگر خاطر‌ نشان کرد: نامگذاری روزی به نام "روز ملی کشتی" از واجبات است و اگر تاریخ ر‌قا‌بت‌های المپیک و جهان را مرور کنید می‌بینید که بیش از 80 درصد از مدال‌های المپیک و جهان ورزش ایران متعلق به کشتی است.
این پیشکسوت کشتی گفت: من نمی‌دانم چرا آقایان از ثبت روزی به نام "روز ملی کشتی" ناراحت هستند. من به شخصه هر کجا و پیش هر کسی که لازم باشد می روم تا چنین روزی به نام کشتی ثبت شود.
وی در پایان همچنین در‌ رابطه با گذشت کادر فنی تیم ملی از شکایت علیه صادق گودرزی گفت: گودرزی از مدال آوران و قهرمانان نامی کشور است و اگر اشتباهی نیز انجام داده، نباید کار به دادگاه کشیده می‌شد،‌ بلکه مشکل وی را باید اهالی کشتی خود حل و فصل کنند و تا جایی که می‌توانند نسبت به این قهرمان ملی گذشت داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده