ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان:‌ قرار نیست اصلاحات تا ابد با روحانی بماند

عضو شورای سیاستگذاری اصلاح‌طلبان:‌ قرار نیست اصلاحات تا ابد با روحانی بماند

باشگاه خبرنگاران/ عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: نمی‌‌خواهم بگویم که اصلاح‌طلبان از روحانی جدا خواهند شد ولی این طور هم نیست که الی‌الابدخودشان را با اعتدال پیوند خواهند زد.

مرتضی حاجی رئیس ستاد انتخاباتی کل کشور رئیس دولت اصلاحات و عضو بنیاد باران با اشاره به نحوه حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس گفت‌:طبق اطلاعات بنده، اصلاح‌طلبان بنا دارند برای انتخاب نامزدهای مورد نظر خود در هر حوزه انتخابیه، در یک مجمعی از عناصر شناخته‌شده اصلاح‌طلب، در مورد اینکه چه کسی نامزد مورد نظر اصلاح‌طلبان خواهد بود، در همان حوزه انتخابیه تصمیم‌گیری کنند؛

این عضو شورای عالی سیاستگذاری افزود: اگر در یک حوزه انتخابیه‌ نامزدهایی که ثبت‌نام کرده‌اند، متعدد بودند، دیگر در آن زمان پایگاه اصلاح‌طلبان در تهران تصمیم‌گیرنده نخواهد بود، بلکه مجمع اصلا‌ح‌طلبان درحوزه انتخابیه نظر خواهند داد که آقا یا خانم (الف)، نسبت به خانم یا آقای (ب) به دلیل سوابق، تحصیلات و پایگاه رأی‌ و مقبولیت فردی در جامعه، نسبت به سایر نامزدها ارجحیت دارد؛ چراکه قطعا نامزدهای مورد حمایت اصلاح‌طلبان در هر حوزه انتخابیه همه‌شان شرایط مشابه به هم را ندارند و ممکن است نامزدی سبقه مدیریتی داشته باشد و فرد دیگری از چنین سابقه‌ای برخوردار نباشد و یا مثلا فرد دیگری سابقه اصلاح‌طلبی بالایی داشته باشد و فرد دیگری چنین سبقه‌ای را نداشته باشد، که به طور عادی جامعه اصلاح‌طلبی هر حوزه انتخابیه آن فرد را به عنوان یک اصلاح‌طلب می‌پذیرد.

وی با اشاره به سیاست اصلاح‌طلبان در جذب کاندیدای اصولگرایان گفت:‌ به نظر بنده اگر نامزد واجد شرایط اصلاح‌طلب دارای پایگاه رأی لازم نبود و در مقابل آن اصولگرایان معتدلی که با دولت همراهی و نزدیکی دارند، پایگاه رای بالایی داشت، هیچ ایرادی ندارد که آن فرد مورد استقبال قرار گیرد، چراکه انتخابات مجلس دهم در گرو همزبانی ملت با دولت است.

عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات درباره اینکه جذب اصولگرایان پرطرفدار ایده کرباسچی بوده است، افزود: نمی‌خواهم عنوان کنم که ما از این جهت با یکدیگر همسو، هم‌جهت و هم‌فکر هستیم، ولی اگر آقای کرباسچی هم این نظر را دارد، باید بگویم که ما همسو هستیم و این بدین معنی نیست که بیاییم و از رقیب یارگیری کنیم، بلکه باید از مجموعه خارج از اصلاح‌طلبان فردی را انتخاب کنیم که شانس بیشتری داشته و مشخص باشد با برنامه‌های دولت همدل و همراه است.

حاجی درباره همسویی سیاست‌های اصلاح‌طلبان و دولت گفت: نمی‌‌خواهم بگویم که اصلاح‌طلبان در آینده از روحانی جدا خواهند شد ولی این طور هم نیست که فکر کنیم الی‌الابد خودشان را با اعتدال پیوند خواهند زد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X