ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ارائه تسهیلات به خودروسازان دردی را دوا نمی‌کند

ارائه تسهیلات به خودروسازان دردی را دوا نمی‌کند

آنا/ دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران با بیان اینکه علاوه بر کاهش رشد ناخالص داخلی با کاهش صادرات و واردات نیز مواجه بوده‌ایم، گفت: همه این موارد در کنار هم عدم جریان نقدینگی در بنگاه‌های خصوصی را به همراه داشت.
رضا امیدوار‌تجریشی با بیان اینکه امسال هزینه‌های پروژه‌های عمرانی و جاری کشور پایین آمده است، افزود: به نسبت این شرایط تولید ناخالص داخلی کشور نیز کاهش را تجربه کرده است.

وی تصریح کرد: به طور مثال در صورت عدم جریان نقدینگی میزان تولید شخص تولیدکننده‌ای که باید کالایی را به بخش دولتی یا بخش‌های خصوصی دیگر عرضه کند هم کاهش می‌یابد.
امیدوار‌تجریشی با بیان اینکه علاوه بر ایران رشد ناخالص داخلی کشور چین نیز با کاهش مواجه شده است، اظهار کرد: می‌توان گفت اثرات تحریم از دوره گذشته اکنون خود را نشان داده و عدم رشد بودجه نفتی و کاهش درآمدهای نفتی نیز بی‌تاثیر نبوده‌اند.
وی اظهار کرد: همچنین پرداخت یارانه به اقشار مردم هزینه‌ای‌ است که بر گردن دولت بوده و باید ابتدا این بخش پرداخته شود و سپس در بخش‌های دیگر هزینه شود که این نیز تاثیرگذار است.

دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران درباره علت رشد منفی 1.1 درصدی بخش صنعت و معدن عنوان کرد: در مورد محصولات کشاورزی شاید ما تونسته‌ایم در شرایط خشکسالی آنقدر به رشد دست یابیم که با نگهداشت آب، بهره‌وری تولید را افزایش دهیم.
وی بیان کرد: طلب بخش خصوصی از دولت از دلایل کاهش رشد بخش صنعت است. از طرفی به دلیل بازار آشفته منطقه مانند مشکلات کشور عراق صادرات ما در منطقه نیز کاهش پیدا کرده است.
امیدوار‌تجریشی در پاسخ به اینکه نزدیک به 68 درصد تسهیلات بانکی در سال 93 به بخش صنعت تخصیص یافته اما چرا با این شرایط همچنان رشد منفی داریم؟ گفت: باید دید این تسهلات به چه کسانی داده شده است. در صنایع کوچک کشور کسی را سراغ ندارم که تسهیلات دریافت کرده باشد در صورتی که این بخش می‌تواند تاثیر بسیاری در رشد صنعت داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه رشد صنعت در چین و ترکیه به علت اهمیتی است که به صنایع کوچک می‌دهند، عنوان کرد: تسهیلات بانکی که به خودروساز داده باشند، هیچ دردی را دوا نمی‌کند. در حالی که اگر این تسهیلات به قطعه‌ساز داده شود، تاثیرگذار خواهد بود.
امیدوار‌تجریشی با بیان اینکه اکثر تولیدکنندگان واقعی داخلی کشور دچار مشکل هستند، بیان کرد: در بخش تجهیزات اداری، پوشاک، چرم، خشکبار و بسیاری از صنایع دیگر دچار مشکل هستیم و باید روشن شود که این تسهیلات به کجا داده شده است.
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان استان تهران بیان کرد: یکی دیگر از دلایل رشد منفی صنعت، رکود در بخش مسکن است چراکه 300 تا 400 صنعت وابسته به مسکن داریم و قاعدتاً این صنایع نیز تحت تاثیر رکود بخش مسکن قرار گرفته‌اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده