ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث 50 ساعت دلهره آور برای 63 گردشگر در عمق جنگل‌های شمال

حوادث/ 50 ساعت دلهره آور برای 63 گردشگر در عمق جنگل‌های شمال

ایران/ گردشگرانی که برای تفریح به منطقه جنگلی جنوب مازندران رفته بودند در میان درختان انبوه جنگلی راه خود را گم کرده و با مخاطرات عجیبی روبه‌رو شدند.

گمشدگان 63 ایرانی و خارجی بودند که در قالب یک تور گردشگری به مازندران سفر کرده بودند.
بنابر این گزارش، صبح روز شنبه 16 آبان ماه امسال در جریان تماس تلفنی یک مرد چوپان از اهالی منطقه جنگلی «فیل بند» منطقه «بند پی» بابل با مأموران پلیس، ‌آنان از ماجرای گم شدن اعضای گروه با خبر شدند.
با توجه به حساسیت موضوع و پر خطر بودن منطقه اکیپ‌هایی از مأموران پلیس بلافاصله وارد عمل شده و به دستور سرهنگ جعفری فرمانده پلیس بابل به منطقه اعزام شدند.
گل آلود بودن زمین و انبوه درختان جنگلی از یک طرف و صعب‌العبور بودن جنگل از طرف دیگر باعث شده بود تا عملیات پلیس برای به دست آوردن ردی از گردشگران با سختی‌های بسیاری همراه شود.
از سوی دیگر با توجه به اطلاعات به دست آمده مبنی بر اینکه مدت 48 ساعت از ناپدید شدن گردشگران می‌گذرد، ‌تلاش‌ها برای نجات آنان آغاز شد.ساعت‌ها بسرعت می‌گذشت و هیچ سرنخی از گردشگران به دست نیامده بود تا اینکه گروهی از بلد‌های محلی نیز با پلیس همراه شدند.ساعتی بعد یک گروه 10 نفره از آنان در حالی که حال و روز نامناسبی داشتند در عمق 10 کیلومتری جنگل‌های فیل بند پیدا شدند.بر اساس اطلاعاتی که این گروه از سایر هم قطارانشان در اختیار مأموران قرار داده بودند، پلیس توانست بعد از گذشت 6 ساعت از عملیات تجسسی سایر کوهنوردان و گردشگران را نیز که در نقاط مختلف جنگل پراکنده شده بودند پیدا کند.براساس اظهارات گردشگران، ‌آنان صبح روز پنجشنبه هفته گذشته از تهران برای تفریح وارد مازندران شده و در منطقه سنگ چال آمل از اتوبوس پیاده شده بودند تا از راه جنگل خود را به بابل برسانند اما بعد از گذشت مدتی از پیاده‌روی در دل جنگل راه خود را گم کرده و سرگردان شده بودند.سرهنگ سیدمحسن جعفری فرمانده پلیس بابل نیز در این باره به خبرنگار ما گفت: در پی دریافت خبری از پلیس110 مبنی بر ناپدید شدن 63گردشگر و کوهنورد که برای تفریح به منطقه کوهستانی و ییلاقی «فیل بند» رفته بودند، موضوع در دستور کار مأموران قرار گرفت.با توجه به جنگلی و صعب‌العبور بودن منطقه، گردشگران به مدت 48 ساعت به چند دسته تقسیم و در جنگل سرگردان شدند که با هماهنگی‌های به عمل آمده با افراد بومی منطقه، مأموران پلیس موفق شدند در حدود 10کیلومتری با نفوذ به عمق جنگل، 10نفر از گردشگران را پیدا و آنان را به نخستین کمپ منتقل کنند.فرمانده انتظامی شهرستان بابل با اشاره به همکاری گروه‌های امداد ونجات و هلال احمر افزود: پس از چند ساعت کار و تلاش، 63 نفر دیگر از گمشدگان در جنگل که دو نفر از آنان تبعه کشورهای «آلمان و هلند» بودند، در سلامت به پاسگاه پلیس منتقل شدند.

این افراد که بیشتر آنان، دانشجو بودند در قالب یک تور گردشگری به منطقه کوهستانی «سنگچال» آمل رفته و پس از طی مسافتی زیاد به صورت پیاده روی در منطقه جنگلی و کوهستانی «فیل بند» به علت ناآشنا بودن به منطقه، سرگردان شده بودند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده