ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عراقچی در دیدار با دبیرکل جدید اکو: اعضای اکو خواستار عملیاتی شدن ایده ها و طرح های جدید هستند

عراقچی در دیدار با دبیرکل جدید اکو: اعضای اکو خواستار عملیاتی شدن ایده ها و طرح های جدید هستند

ایرنا/ معاون حقوقی و بین المللی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار خلیل ابراهیم اکچا دبیرکل جدید اکو با برشمردن ابعاد گوناگون همکاری ها در اکوگفت: کشورهای عضو انتظار دارندشاهد نتایج ملموس فعالیت های این سازمان به ویژه با اولویت طرح ها و برنامه های زیربنایی باشند.
به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، خلیل ابراهیم آکچا دبیر کل جدید سازمان همکاری اقتصادی (اکو) با عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه دیدار و گفت وگو کرد.
معاون حقوقی و بین المللی وزیر امورخارجه با ارج نهادن به تلاشهای دبیرکل های پیشین اکو،بر ضرورت تلاش مضاعف دبیرکل جدیدوهمکاران وی برای تقویت ساختارهای درونی اکو و استفاده از تجارب انباشته شده و توانمندیهای کشورهای عضو تاکید و اضافه کرد: فرصت های گسترده ای برای توسعه همکاری ها در اکو موجود است که باید مورد کنکاش و بهره برداری قرار گیرد.
عراقچی دراین دیدار ضمن تبریک و ابراز خرسندی از انتصاب خلیل ابراهیم اکچا به عنوان دبیرکل جدید اکو، ازایشان بعنوان فردی آشنا به موضوعات بین المللی و دارای سوابق و تجارب در امور توسعه و برنامه ریزی اقتصادی یاد کرد.
وی همچنین بر لزوم تقویت بیش از پیش دبیرخانه و همچنین تعمیق فعالیتهای سازمان اکو تاکید نموده و در این راستا حمایت همیشگی جمهوری اسلامی ایران از سازمان و دبیرکل اکو را یاد آور شد .
**تاکید بر نقش محوری جمهوری اسلامی ایران
خلیل ابراهیم اکچا نیز در این دیدار با ابراز تشکر از حمایتهای جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و انتصاب خویش به عنوان دبیرکل اکو، ضمن ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته بر نقش محوری کشورمان در هدایت فعالیتهای اکو تاکیدکرد.
دبیر کل جدید اکو با تبیین برخی از برنامه های کاری خویش ،خواستار استمرار حمایت و مساعدت وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران از سازمان اکو و دبیر کل آن شد.
وی با اشاره به تحولات و اجلاس های پیش رو، از جمله نشست فوق العاده شورای وزیران امور خارجه کشورهای عضو اکو ، ابرازامیدواری کرد که نتایج این اجلاس زمینه توفیق سازمان در نیل به اهداف از پیش تعیین شده را فراهم سازد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X