ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ولایتی: ایران هر نوع مداخله خارجی در امور کشورها را محکوم می کند

ولایتی: ایران هر نوع مداخله خارجی در امور کشورها را محکوم می کند

ایرنا/ رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت در دیدار فرهیختگان و نمایندگان احزاب لبنانی گفت: جمهوری اسلامی ایران هر نوع مداخله خارجی در عرصه داخلی و صحنه بین المللی در امور کشورها را محکوم می کند.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی علی اکبر ولایتی، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار با بیان اینکه این دیدار، دیداری تشریفاتی نیست افزود: این دیدار بر اساس خواسته های قلبی ما است و ما برای وجود نمایندگان احزاب لبنانی از شیعه و سنی، ارمنی و مسیحی ارزش خاصی قائلیم.
وی ادامه داد: یکی از هنرهای مردم لبنان این است که به رغم حضور گسترده گروه های مختلف در این کشور در نهایت سعه صدر با یکدیگر در مقابل دشمنان لبنان و کسانی که چشم طمع به این کشور دارند مبارزه می کنند و توقع هم از لبنان همین است.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: لبنان به رغم مساحت محدودش، نقش مهمی را در جهان اسلام و مقابله با صهیونیست ها ایفا می کند چرا که لبنان توانست در جنگ 33روزه رژیم صهیونیستی را شکست دهد و لبنان همچنان از موضع قدرت سخن می گوید.
ولایتی ادامه داد: رژیم صهیونیستی در بیان عجز خودش در برابر مقاومت لبنان ناچار به اعتراف است و به صراحت می گوید هرگاه حزب الله و مقاومت اسلامی اراده کند، می تواند اسرائیل را شکست دهد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه تصریح کرد: دشمنان مسلمانان درصدد هستند تا برای استقلال کشورهای مسلمان موانع ایجاد کنند و مهم ترین اقدام آنان دخالت در امور داخلی سوریه بود که در حقیقت یک جنگ جهانی کوچک در سوریه به راه انداخته بودند، تمام قوانین بین المللی را نقض کردند و از 80 کشور غربی مزدور و تروریست به این کشور وارد کردند تا به اهدافشان برسند.
وی خاطر نشان کرد: اهداف دشمنان مختلف بود اما همه آنان در یک هدف مشترک بودند و آن این بود که آمریکا و متحدان وی می خواستند پایگاه جدیدی در منطقه حساس خاورمیانه ایجاد کنند تا از منافع نامشروع آنان دفاع کنند و حائل و دیواره ای در برابر مبارزین ضد صهیونیست به وجود آورند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: برخی از کشورهایی که دموکراسی ندارند می خواستند در امور داخلی لبنان و سوریه دخالت کنند و هدف مستقیم آنان سوریه و هدف غیرمستقیم آنان لبنان بود که لبنانی ها توانستند با اتحادی که از خود نشان می دهند در مقابل دشمنان بایستند و پاسخ آنان را بدهند.
وی گفت: برخی از کشورهای منطقه خواب احیای امپراطوری های گذشته که بر اعراب مسلط بودند را می دیدند آنان به نوعی دیگر همین حرکت را در عراق انجام دادند و به تأسیس گروه های تروریستی در عراق و سوریه پرداختند که این امر بنا به صحبت مسوولین غربی توسط کشورهای غربی با کمک برخی کشورهای منطقه انجام شد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: با کمال تأسف به مردم عراق سوریه و لبنان خسارت زیادی وارد شد اما آنان توانستند از آرمان های خود دفاع کنند و باید بدانید هروقت دشمنان ما و شما در یک نقطه متفق القول می شوند، آن نقطه بر خلاف امیال آنان است و به همین دلیل باید همگی بر آن متمرکز شویم.
ولایتی با اشاره به وقایع صورت گرفته در سوریه تصریح کرد: آنان در صدد هستند تا دولت سوریه کنار برود و دولت جدیدی بر روی کار بیاید اما کمتر از دو سال اخیر انتخابات شد و مردم به بشار اسد رأی دادند و ما مطمئنیم اگر دوباره رأی گیری کنند بشار اسد رأی خواهد آورد.
وی با بیان اینکه بشار اسد به خواسته های کشورهای غربی و برخی از کشورهای مرتجع منطقه گوش نکرد، تصریح کرد: بشار اسد پای مردم و منافع کشورش ایستاد و به همین دلیل حضور وی برای کشورهای غربی مطلوب نیست و اگر غیر از این عمل می کرد آنان از وی دفاع می کردند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از ملت و دولت سوریه حمایت می کند، خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران با هر نوع مداخله خارجی در عرصه داخلی و صحنه بین المللی در امور کشورها را محکوم می کند و کمک هایی که جمهوری اسلامی ایران به لبنان کرده است را وظیفه خودمان می دانیم و امیدواریم که لبنان، سوریه، یمن و بحرین در مقابل فشارهایی که به این کشورها وارد می شود، بتواند اهداف خود را محقق کند.
در ادامه این دیدار «بسام هاشم» نماینده احزاب سیاسی لبنان به فرهنگ و تمدن کشور ایران اشاره و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران ثابت کرد که از توانایی های بالقوه ای برخوردار است و این دستاوردها ثابت می کند که ملت ها می توانند مقاوم باشند و در عین حال به رشد خود ادامه دهند.
وی با بیان اینکه ما خودمان را در سرنوشت جمهوری اسلامی ایران سهیم می دانیم تصریح کرد: این دستاورد و توافق هسته ای نتایج مطلوبی را برای کل کشورهای منطقه به همراه دارد و امیدواریم که رابطه دو کشور ایران و لبنان بیش از پیش تقویت شود و دستاوردهای هسته ای و غیر هسته ای تان پس از محاصره 10 ساله تبریک می گویم.
بسام هاشم ابراز امیدواری کرد، جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف به موفقیت برسد و از آمادگی کشورش برای همکاری های مختلف با ایران خبر داد و افزود : توافق هسته ای در حقیقت فقط برای ایران نیست و البته ایران ثابت کرده که این توانایی را دارد تا رفتار احترام آمیز دیگران را کسب کند.
وی با تاکید بر این که این دست آورد ثابت می کند ملت ها در صورت مقاومت در مقابل مسائل سخت و دشوار می توانند به پیروزی برسند، گفت: ما خودمان را در این پیروزی شریک می دانیم و البته دست آورد توافق هسته ای نتایج بزرگی را در بر خواهد داشت و در منطقه و کشورهای مانند فلسطین، سوریه، لیبی و یمن صلح برقرار خواهد کرد و موازنه جدیدی را آغاز خواهد کرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به این که رابطه ممتازی بین ایران و لبنان وجود دارد، ادامه داد: در لبنان یک سری جریانات از خارج کشور فشار می آوردند تا در انتخاب رئیس جمهور دخالت داشته باشند از این رو امیدواریم ایران کمک کند تا از این فشارها کاسته شود.
وی ضمن امیدواری نسبت به تقویت روابط میان ایران و لبنان، گفت: ما خودمان را در مبارزه با سرنوشت با جمهوری اسلامی ایران همراه می دانیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده