ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زامبی‌ها در دنیای غرور و تعصب!

زامبی‌ها در دنیای غرور و تعصب!

بانی فیلم/ لیلی جیمز هنرپیشه جوان زن آمریکایی تا به حال بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌ها و سریال‌های تاریخی و متمرکز بر یک زمان خاص و معمولاً کلاسیک و فضاهای تاریخی مشهور بود و از این دست کارهای او می‌توان به سریال «کوچه داونتون» و نسخه «سیندرلا»ی سال 2014 کنت برانا اشاره کرد. اما او به تازگی در یک فیلم سینمایی غریب تازه به نام «غرور و تعصب و زامبی‌ها» بازی و در آن نقش الیزابت بنت را که در کتاب کلاسیک «غرور و تعصب» جین استین تبدیل به چهره‌ای افسانه‌ای شده ایفا کرده است. این فیلم طبعاً در بخش‌هایی از خود به قصه مشهور استین وفادار است ولی با ادغام زامبی‌ها و کاراکترهای منفی مسخره‌ای از این دست با یک داستان با کلاس و سرشار از تشریفات و سنت‌ها، به کتاب و اعتبار آستین لطمه وارد کرده است. در این فیلم کارگردانی شده توسط «براستیرز» همچون رُمان جین آستین، الیزابت بنت یکی از 5 خواهر خانواده‌ای اشرافی است که طی قرن نوزدهم در انگلیس روزگار می‌گذرانند و هر یک می‌کوشند بر اساس قواعد جاری و مسیر زندگی و افرادی که پیش روی‌شان قرار می‌گیرند، شریک زندگی و همسری مناسب را برگزینند و زندگی آینده خود را پی ریزند. تفاوتی که این فیلم با دهها فیلم و سریال ساخته شده از روی «غرور و تعصب» دارد، این است که بنت اضافه بر سر و کله زدن با کاراکتر دارسی (سم رایلی) که در مسیر زندگی او قرار می‌گیرد و تبدیل به خواستگار اول وی می‌شود، باید با زامبی‌ها و موجودات کریه مرگ ناپذیری که حتی اشاره به نام و حضورشان نیز خطرساز و به کلی متفاوت با داستان‌های تاریخی و اشرافی است، سر کند و از اتفاقاتی عجیب و غیرقابل توجیه عبور نماید لیلی جیمز در مصاحبه پیش رو درباره این فیلم جدید و مشخصات آن و اینکه چطور جذب آن شد و همچنین شرایط و چگونگی انتقال از دنیای فیلم‌های کلاسیک و سنگینی چون «کوچه داونتون» به فیلم سطحی‌ای چون کار جدیدش صحبت می‌کند.
آیا قبل از اینکه بازیگر این فیلم شوید، اطلاعات کافی درباره این قصه داشتید؟
- نه، اطلاعی نداشتم و چیزی در این باره نمی‌دانستم و در نتیجه وقتی عنوان قصه را شنیدم، از خودم پرسیدم این دیگر چیست؟ ولی وقتی داستان را خواندم، آن را جذاب‌تر از چیزی یافتم که پیشتر تصور می‌کردم. پس از خواندن فقط 10 برگ از داستان نسبت به آن علاقه بیشتری پیدا کردم و در همین مقطع از قصه است که دارسی سوار بر یک اسب است اما او را پایین می‌کشند و متعلقات او را می‌گیرند. من در جریان فیلمبرداری سریال «کوچه داونتون» نیز این سناریو را از نو خواندم و سپس داستان آن را به شوخی به سایرین انتقال دادم. قاعدتاً و بر اساس بافت قصه، این داستان نباید جواب بدهد، اما دیده‌ایم که خلاف این شده و جواب داده است و عده‌ای آن را پسندیده‌اند.
پس از بازی در کاری کلاسیک و اصول‌گرا همچون «کوچه داونتون» حضور در یک کار دراماتیک متعلق به زمانی خاص ولی ادغام شده با هیولاهای مسخره چه احساسی را به شما بخشیده است؟
- (با خنده) من به این نتیجه رسیده‌ام که برخی داستان‌های درام تاریخی به زامبی‌ها نیاز دارند تا زنده‌تر شوند!
اگر زامبی‌ها واقعاً حمله و جهان را تسخیر کنند، اقدام اول و عکس العمل شما چه خواهد بود؟
- می‌دوم و از محل دور می‌شوم و آذوقه زیادی را جمع می‌کنم و در جایی برای مدتی طولانی پنهان می‌شوم.
تمرینات و مرور داستان چه اثری بر شما در راه کسب آمادگی بیشتر داشت؟
- طبعاً بسیار موثر بود. ما هر روز در محل گرفتن تصاویر «کوچه داونتون» همین وضعیت و روند یادگیری را داریم. در این جور موارد یادگیری چندان شرط و مورد نیاز نیست زیرا در فضای فیلم به طور خودکار و مستقیم به سمت جلو می‌روید و به مشخصات لازم می‌رسید. کار کردن با متخصصان مسایل فنی این فیلم نیز ما را به باورها و کارایی‌های بیشتری رساند. امکانات فنی پیشرفته فیلم‌ها بازیگران را به قابلیت‌های بیشتری می‌رساند و من اینک این احساس را دارم که می‌توانم با هر رقیبی بجنگم!
اگر تدارکات این فیلم را با مقدمات شرکت در فیلم «دختران سریع» قیاس کنید، به چه نتیجه‌ای می‌رسید؟
- قیاس این موارد با یکدیگر غیرمنطقی است. برای یکی از آنها باید حتماً لباس‌های زمان و دوره خاصی را به تن کرد و برای دیگری این الزام وجود ندارد و نوع حرکت و کارها به کلی فرق می‌کند. در فیلم‌های دارای موضوعات کلاسیک و قدیمی شرایط روحی و روانی بازیگران بسیار مهم است اما در فیلم‌های پیرامون مسایل عادی الزام‌هایی از این دست وجود ندارد و کار بازیگران و حتی کارگردانان آسان‌تر است.
اما صحنه‌های تعقیب و گریز در فیلم ظاهراً پر تعداد و سخت است و بازیگران را خسته و حتی تعدادی را مجروح کرد. آیا به شما هم لطمه‌ای وارد شد؟
- من شخصاً آسیبی ندیدم اما فکر می‌کنم باعث مصدومیت سم رایلی بیچاره شدم. در صحنه مربوط به خواستگاری کاراکتر وی از من با توجه به سر در آوردن زامبی‌ها در دور و بر ما و جنگ با سلاح شمشیر با آنها آسیب‌هایی به رایلی وارد شد و هر چند آن شمشیرها برخلاف آنچه به نظر می‌رسد پلاستیکی هستند و نه آهنین اما به هر حال ضربات آنها تاثیرگذار و آزار دهنده است و این شامل سم رایلی شد. خودم نیز آسیب‌هایی کوچک به بازویم وارد شد که البته مسئله مهمی نبود و عارضه‌ای گذرا بود.
صحنه‌های عجیبی است. ادغام تم‌های احساسی جین آستین را با حرکات تند و پر برخورد فیلم‌های زامبی وار را می‌گوییم.
- چاره‌ای نیست و برای هر واقعه‌ای باید مهیا شد. این روالی سرشار از دیالوگ و همچنین برخورد و جنگ است و کمتر آرامش را می‌توان در آن حس کرد. حتی در صحنه‌هایی که برخوردها اتفاق اصلی و عنصر غالب است، دیالوگ‌هایی داریم که کلید حل ماجراها به حساب می‌آیند. در صحنه‌های برخورد این فیلم نیز همیشه یک احساس دوگانه داشتیم و از خود می‌پرسیدیم چطور باید این وضعیت را انتقال بدهیم و حرف‌ها را درست ادا کنیم. مثل این می‌ماند که وسط یک ماجرای زد و خورد در فکر طراحی و اجرای یک محاوره آرام باشید که معمولاً در کتاب‌های جین استین به وفور یافت می‌شوند. شاید نیز همین تقابل‌ها و ادغام‌ها و قرار دادن چیزهایی متفاوت و نامتجانس کنار یکدیگر سبب موفقیت فیلم‌هایی می‌شود که موجوداتی مثل زامبی‌ها را با اتفاقات عادی همراه می‌سازند و در یک مسیر مشترک به پیش می‌رانند.
در فیلم‌های متعددی که متمرکز بر زمانی خاص و گذشته نگر و تاریخی هستند شرکت کرده‌اید. آیا دلیل خاصی دارد و ذاتاً علاقه‌مند به اینگونه کارها هستید؟
- من به همه ژانرها علاقه دارم اما به دلایلی بیشتر به سمت این کارهای تاریخی کشیده شده‌ام و تهیه‌کنندگان و کارگردانان نیز چنین چیزهایی را از من خواسته‌اند. یادم می‌آید دوران نوجوانی‌ام با فیلم «تایتانیک» و دیدن بازی کیت وینسلت در آن مقارن شد و این هنرمند بریتانیایی در فیلم‌های تاریخی اندکی شرکت نکرده است. دیدن اینگونه فیلم‌ها طبعاً بذر علاقه به آنها را در دل من کاشت. نقش‌ها و فیلم‌هایی که هر چند در یک زمان خاص محصورند اما هیچ محدودیت احساسی ندارند و حائل و منعی را بر بروز هنرهای متنوع یک بازیگر بوجود نمی‌آورند و برعکس آنان را بسط می‌دهند و به آنها وسعت می‌بخشند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده