ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مصرف سموم در کشور ما پایین‌تر از متوسط جهانی است

مصرف سموم در کشور ما پایین‌تر از متوسط جهانی است

باشگاه خبرنگاران/ معاون سازمان حفظ نباتات گفت: میزان مصرف سموم در کشور ما به سبب شرایط مطلوب آب و هوایی به ازای هر هکتار 650 تا 700 گرم است.

یحیی ابطالی در خصوص میزان مصرف سم در کشور اظهار داشت: مصرف سم به هزاران عامل بستگی دارد به طوری که در کشورهای دنیا به طور متوسط مصرف سم هزار گرم در هکتار است اما در ایران به دلیل اقلیم آب و هوایی شرایط مطلوبی داشته و تنها میزان مصرف ماده موثره سموم به ازای هر هکتار 650 تا 700 گرم است.

وی افزود: استفاده از محصول سالم حق تمام مردم است و به همین خاطر باید در مصرف سموم و سایر نهادهای دقت کافی به کار گرفته شود تا در نهایت محصولی ارائه شده به بازار مصرف از سلامت کافی و استانداردهای لازم برخوردار باشد.

ابطالی با اشاره به روش‌های بیولوژیک بیان کرد: در دنیا روش بیولوژیک برای همه آفات کارساز نیست و باید گفت که سطح زیر کشت اراضی کشاورزی که برای مبارزه با آفات روش بیولوژیک به کار گرفته می‌شود در مقایسه با اراضی، مبارزه شیمیایی بسیار ناچیز است اما ما روش‌های غیرشیمیایی دیگری به غیر از بیولوژیک داریم.

وی یادآور شد: قیمت تمام شده محصول ارگانیک مقداری گران‌تر خواهد بود و در نتیجه بازار مصرف محصول ارگانیک به سمت اقشار پردرآمد جامعه معطوف می‌شود.

معاون سازمان حفظ نباتات در خصوص تولید محصولات ارگانیک گفت: یکی از راهکارهای تولید محصولات ارگانیک این است که دولت یارانه بدهد و از طرفی در کشور ما از سال 86 با حذف یارانه سموم بخشی از این اعتبارات به روش‌های بیولوژیک اختصاص داده شده که البته علی‌رغم اینکه اقدام خوبی صورت گرفته اما کافی نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده