ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آلاینده های هوا به هموگلوبین خون متصل می شوند

آلاینده های هوا به هموگلوبین خون متصل می شوند

ایرنا/ محققان در کنگره انجمن قلب و عروق اروپا که سال جاری برگزار شد وضعیت بیمار بعد از حمله قلبی را با وضعیت روزانه آب و هوا و آلاینده ها ارتباط دادند.به گفته آنها آلاینده های هوا به هموگلوبین خون متصل می شوند.
طبق این مطالعه بر روی حدود دو هزار و 300 بیماری انجام شد که در فاصله زمانی میان سال های 2006 و 2013 به حمله قلبی مبتلا شده بودند، وضعیت های زیست محیطی بر خطر ابتلای شخص به حمله قلبی و درمان های پس از ابتلا به حمله قلبی تاثیر دارد.
محققان دانشگاه سیلسیا در هلند متوجه شدند که برخی بیماران که خطر ابتلا به حمله قلبی و خونریزی در آنها زیاد است در روزهای گرم، آفتابی و خشک که هوا دارای سطوح بالایی منواکسید کربن است، در بیمارستان بستری می شوند.
این یافته ها بیان کننده این حقیقت هستند که ارگان های بدن این افراد به تغییرات آب و هوایی حساس تر هستند.
همچنین محققان متوجه شدند که درمان های پس از حمله قلبی نیز در روزهای سرد، بادی و هوای روشن که غلظت اوزن، منواکسید کربن و اکسیدهای نیتریک در هوا کم است، موفق تر هستند.
یکی از توضیحات احتمالی برای این یافته این است که آلاینده های هوا مانند منواکسید کربن به طرز برگشت ناپذیری به هموگلوبین متصل هستند و حمل اکسیژن در خون را تضعیف می کنند.
این موضوع می تواند منجر به کمبود اکسیژن شده و باعث وخیم تر شدن وضعیت های بالینی و درمان کمتر موفق شود.
تأثیر منفی آلاینده های هوا بر روی سیستم قلبی و عروقی را می توان با ارتباط آنها با التهاب، تاثیر بر سیستم تنفسی و اختلال در اکسیژناسیون توضیح داد.
به گفته محققان، همواره باید به یاد داشت که نه تنها انسان ها بر روی محیط زیست تاثیر می گذارند بلکه محیط زیست نیز بر روی انسان ها تاثیر می گذارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده