ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رکوردشکنی ایران با 63 نوع معافیت مالیاتی

رکوردشکنی ایران با 63 نوع معافیت مالیاتی

تسنیم/ معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران اشاره به عضویت و ارتباط گمرک ایران 15کنوانسیون بین المللی گفت: در حوزه واردات 24نوع عوارض از واردات و 63نوع معافیت داریم ؛ معافیت هایی که در هیچ جای دنیا تا این حد وجود ندارد.

فرود عسگری معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران گفت: برای رفع مشکلات و سرعت بخشی به فعالیتهای گمرکی سامانه جامع امور گمرکی تعریف شده است و هم اکنون 95درصد گمرک های کشور اظهارنامه از راه دور را انجام می دهد.

وی افزود: گمرک سازمانی بسیار پیچیده است که با 48قانون مختلف در تجارت خارجی و 30سازمان به صورت مستقیم همکاری می کند.

عسگری با اشاره به عضویت و ارتباط این مجموعه با 15کنوانسیون بین المللی افزود: در حوزه واردات هم 24نوع عوارض از واردات و 63نوع معافیت داریم ؛ معافیت هایی که در هیچ جای دنیا تا این حد وجود ندارد.

معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران تصریح کرد: این مشکلات و درگیری ها از یک سو و توقع بخش های خصوصی در سرعت بخشی به کارها نیازمند مجموعه سرمایه نیروی انسانی کاردان و سیستم جامع نرم افزاری است که سامانه جامع امور گمرکی طراحی شد.

عسگری ادامه داد: این سامانه در حال پیگیری است به گونه ای که کل تجارت خارجی کشور در این سامانه و با مدیریت گمرک در این سیستم ثبت و از طریق آن انجام می شود.

وی اظهارنامه از راه دور را یکی از نرم افزارهای این سیستم معرفی کرد و افزود: این سامانه در 95درصد از گمرک های کشور در حال انجام است و در مجموع سامانه جامع امور گمرکی به یک طرح مهم در کشور تبدیل شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده