ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ورژن 4 دهه قبل کی‌روش و رحمتی روزی که حجازی خط خورد!

ورژن 4 دهه قبل کی‌روش و رحمتی/ روزی که حجازی خط خورد!

کاپ/ در سال 1356 تیم ملی آماده حضور در اسپانیا می شد که ناصرحجازی از تیم ملی خط خورد.
ایران در جشنواره هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس رئال مادرید به عنوان قهرمان آسیا حضور پیدا کرده بود. در این سفر ناصر حجازی از تیم ملی خط خورد. پس از این سفر حشمت مهاجرانی به کیهان ورزشی توضیحات جالبی درباره دلیل خط حجازی ارائه کرد؛ همچنین از حقوق 9 هزار تومانی خود از فدراسیون که با هم می بینیم.
حشمت در حال سیاه کردن تلفنی
وقتی وارد دهکده بازی های آسیایی می شویم کلیه 28 بازیکن دعوت شده به اردو در حالی که جلو آپارتمان دور هم جمع شده اند می بینیم. یک سلام و علیک دسته جمعی و به دنبال آن راهنمایی بیژن ذوالفقارنسب ما را به اتاق حشمت مهاجرانی سرمربی تیم ملی فوتبال ایران می رساند. قبل از ورود به اتاق در راهرو با او رو به رو می شویم مثل همیشه با روی باز در راهرو با او رو به رو می شویم. مثل همیشه با روی باز از ما استقبال می کند.
خیلی زود اصغر شرفی کمک مربی نیز به جمع ما می پیوندد. هنوز چند دقیقه ای بیشتر از ورودمان به آپارتمان محل اردوی تیم ملی نگذشته بود که احساس کردم مهاجرانی سخت کلافه است. تلفن زنگ می زند. حشمت گوشی را بر میدارد و پس از احوالپرسی کوتاهی می گوید: «آره موافقم حالا یک کاریش می کنم. بالاخره چهارکلمه خارجی بلد هستیم. مطمئن باش خیط نمی کنم. آره فردا می آیم.» و بعد مکالمه قطع می شود. می گویم حشمت خان چیه مثل اینکه باز موضوع سیاه کردن آدمی مطرح است؟
فقط به خارجی ها اجاره می دهیم
در حالیکه به دانه های تسبیح که در دستش است خیره می شود با خنده می گوید: «از تو چه پنهان که مساله خونه سخت داره منو کلافه می کنه. تمام این شهر را زیر پا گذاشته ام اما هنوز نتوانستم یک خونه دو اتاق خوابه به دست بیارم. این اقبالی که همین حالا حرف می زد، از شهرداری شمیرون بود می گفت یک خونه پیدا کرده که بد نیست اما صاحبخونه میگه فقط به خارجی کرایه میده. حالا فردا میریم ببینیم چیکار می کنیم.» با تعجب می گویم: «دیگه رفتن نداره. صاحبخانه گفته به فرنگی میده خوب مسلما وقتی بفهمه تو ایرانی هستی از کرایه دادن خانه منصرف میشه!»
9 هزارتومان درآمد مربی
با همان خنده همیشگی می گوید: «ای بابا کجای کاری بالاخره چهار کلمه انگلیسی بلد هستیم. خوب خودمونو به جای خارجی جا میزنیم اینکه کاری نداره...»
می پرسم: حالا از مساله خانه که بگذریم تیم ملی چه مساله دارد؟
با همان لحن شوخی می گوید: «نه نشد تو اول کمک کن مساله من حل بشه تا من هم مسائل تیم ملی را حل کنم!
پاسخ می دهد: هرچه فدراسیون فوتبال به من میدهد حاضر هستم به عنوان کرایه خانه بپردازم.» می پرم توی حرفش و می پرسم: بالاخره نگفتی چقدر می خواهی کرایه بدهی؟
جواب می دهد: «حدود 9 هزار تومان...
می گویم پس به این ترتیب معلوم شد که ماهیانه بابت مربیگری تیم ملی فوتبال 9 هزار تومان از فدراسیون فوتبال حقوق می گیری. در حالیکه به نظر می رسد که رودست خورده است می گوید: شنیده بودم خبرنگارها خیلی زرنگ هستند اما نمی دانستم تا این حد.
تنبیه حجازی
با حشمت مهاجرانی از فوتبال صحبت می کنم و از وضع تیم ملی می پرسم و اینکه ظاهرا با دعوت از ناصر حجازی، حسن نایب آقا و علیرضا عزیزی تنبیه انضباطی آنها به پایان رسیده است.
مربی تیم ملی ایران گویا از نحوه بیان سوال زیاد راضی به نظر نمی رسد و با اعتراض می گوید: من کی و کجا اعلام کردم که عدم انتخاب عزیزی و نایب آقا به خاطر تنبیه انضباطی بوده است. فقط ناصر حجازی بود که مشمول تنبیه شد.»
اعتراض مد شده و حجازی هم اعتراض کرده
مهاجرانی می افزاید: «مثل اینکه هرکس یک بار که به تیم ملی می آید این پیراهن را حق مسلم خود می داند و اگر برای بار بعد انتخاب نشد، به خودش این اجازه را می دهد که معترض باشد و احیانا توضیح بخواهد. ایم مد روز فوتبال کشور ما شده است!»
«نمیدانم بر اساس چه ضابطه ای گروهی معتقدند همان نفراتی که در تیم قبلی عضویت داشته اند باید برای بازی در تیم بعدی نیز دعوت بشوند! به هر حال این اگر هم برای عده ای سنت است من آن را می شکنم و هرگز به این شکل عمل نخواهم کرد. اما در مورد عزیزی اشاره کردی؛ همان طور که قبل از سفر به اسپانیا هم گفتم اگر او خصوصیات خود را همانا تکروی است حفظ بکند، جایی در تیم ملی نخواهد داشت و اکنون نیز بار دیگر او را دعوت کرده ام چون معتقدم ویژگی های او مثلا به درد بازی با کره می خورد. به هر حال در هر بازی باید با مهره هایی که به درد همان مسابقه می خورند کار کرد. در مورد نایب آقا نیز باید بگویم که او هم مسائلی داشت ضمن اینکه در آمادگی نیز به سر نمی برد اما حالا که وضعش بهتر از آن موقع است و به همین دلیل او را دعوت کرده ام.»
فوتبال ایران نیازمند نظم و انضباط
مهاجرانی بار دیگر به مساله تنبیه بازیکن می پردازد وی میگوید: «تنبیه و مجازات حد و مرزی دارد مثلا در مورد حجازی فکر می کنم او به اندازه کافی تنبیه شده باشد زیرا به علت غیبت از اردوی تیم ملی، از یک سفر استثنایی به اروپا و بازی در اسپانیا مرحوم شد. این مجازات کاملا کافی به نظر می رسد. ضمن اینکه یادآور می شوم که ممکن است هر بازیکن دیگری نیز به سرنوشت حجازی دچار شود زیرا چیزی که تیم ملی فوتبال ایران سخت به آن نیاز دارد نظم و انضباط است.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده