ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

هلاکت ده ها تروریست درحمله جنگنده های ارتش عراق به فلوجه

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز، ستاد تبلیغات جنگ ارتش عراق روز پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد، جنگنده های عراقی مواضع تروریست های داعش را به دقت بمباران کردند که درپی آن ده ها تروریست به هلاکت رسیدند.
عملیات نظامی برای بیرون راندن داعش از مناطق تحت اشغال داعش همچنان ادامه دارد.
از سوی دیگر رسانه ها از قریب الوقوع بودن عملیات آزادسازی فلوجه خبر داده اند.
نیروی هوایی ارتش عراق نیز سه شنبه شب و روز چهارشنبه، هزاران نسخه اعلامیه از سوی فرماندهی عملیات مشترک را در 5 نقطه مهم و راهبردی استان الانبار از جمله فلوجه پراکنده است که در این اعلامیه ها از شهروندان خواسته است با نیروهای نظامی و امنیتی همکاری کرده و گوش به بیانیه های رادیو عراق باشند.
فلوجه در حدود 50 تا 60 کیلومتری غرب بغداد، دومین شهر استان الانبار است که از آذرماه سال 92 و به دنبال ماه ها تحصن هدایت و حمایت شده از سوی سعودی ها و قطری ها، به اشغال گروه تروریستی داعش در آمد، زمانی که هنوز تا حمله گسترده داعش به عراق و سقوط موصل حدود 6 ماه باقی مانده بود.
فرماندهان نظامی و کارشناسان امنیتی معتقدند که فلوجه به دلیل فاصله بسیار اندک آن از بغداد، منبع اصلی تامین کننده نیروهای داعش درحمله به پایتخت عراق است، بطوری که سهام الموسوی از نمایندگان پارلمان عراق روز چهارشنبه بر همین موضوع تاکید دوباره کرد.
وی به دنبال حملات تروریستی چند روزگذشته درمناطق مختلف بغداد، گفته که فلوجه کانون سازماندهی عملیات تروریستی علیه بغداد است.
برخی منابع می گویند، روزهای آینده، روزهایی سرنوشت ساز درجنگ علیه تروریسم درعراق خواهد بود و به نظر می رسد، برغم مقاومت برخی بازیگران بین المللی و منطقه ای بویژه حامیان گروه های تروریستی و داعش، عملیات آزادسازی فلوجه به ساعت صفر خود نزدیک شده است.
شبد**1480** 3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده