ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

موافقت اکثریت شهروندان کره ای با جنگ روانی علیه همسایه شمالی

موافقت اکثریت شهروندان کره ای با جنگ روانی علیه همسایه شمالی

ایرنا/ نتایج یک نظرسنجی در کره جنوبی نشان داد که اکثریت مردم این کشور از اقدام دولت متبوع شان در انجام جنگ روانی علیه کره شمالی رضایت دارند.

کره جنوبی دو روز پس از اعلام انجام آزمایش یک بمب هیدروژنی توسط پیونگ یانگ با قرار دادن بلندگوهای غول پیکر در مرز دو کره دور جدیدی از جنگ روانی را علیه همسایه شمالی این کشور کلید زد، اقدامی که بلافاصله با واکنش مشابه پیونگ یانگ مواجه شد.

آغاز مجدد برنامه جنگ روانی کره جنوبی علیه کره شمالی در حالی از سوی سئول در دستور کار قرار گرفته است که بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط موسسه گالوپ 60 درصد از شهروندان این کشور از اقدام دولت متبوع شان در این رابطه راضی هستند.

به گزارش گالوپ از جامعه آماری مورد پرسش قرار گرفته در این نظرسنجی، 26 درصد مخالف برنامه دولت کره جنوبی بوده و 14 درصد نیز در این خصوص نظر ممتنع داشته اند.
بر اساس آمار منتشر شده توسط این موسسه، در میان احزاب سیاسی فعال در فضای کره جنوبی 78 درصد از هواداران حزب حاکم این کشور حامی اقدام دولت پارک گئون هی در این خصوص بوده اند، این در حالی است که از میان هواداران احزاب منتقد تنها 45 درصد با این حرکت مخالفت داشته اند.

از دیگر نکات این نظرسنجی رده بندی سنی موافقان و مخالفان اقدام اخیر دولت کره جنوبی در راه اندازی مجدد جنگ روانی علیه پیونگ یانگ است که بر مبنای آن 78 درصد شهروندان بالای 60 سال این کشور موافق این حرکت بوده اند.
در این میان اعلام شده است که حدود 63 درصد از مخاطبان 19 تا 29 ساله این نظرسنجی و افراد 50 ساله نیز با این اقدام موافق بوده اند، این در حالی است که اکثریت مخالفان این اقدام را افراد در رده سنی 30 تا 40 سال تشکیل داده اند.
بر اساس این گزارش نظرسنجی یاد شده به صورت تلفنی و در نتیجه تماس با 1005 شهروند کره ای طی روزهای سه شنبه تا پنجشنبه جاری انجام گرفته است.
بر اساس گزارش رسانه های منطقه، جنگ روانی که اخیرا با نصب بلندگوهای غول پیکر در مرزهای مشترک دو کره پس از آزمایش هسته ای کره شمالی آغاز شده بود، اینک با انتشار اوراق و برگه های تبلیغی علیه سیاستهای کره جنوبی توسط پیونگ یانگ وارد مرحله جدیدی شده و شرایط منطقه را بیش از پیش حساس و شکننده کرده است.
کره پس از پایان حاکمیت ژاپن بر این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد و از آن زمان به دلیل آن که جنگ میان دو کره در دهه 1950 با متارکه متوقف شد، دو کشور همچنان در وضعیت جنگ با یکدیگر قرار دارند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده